Juniorzy starsi. Nieudana pogoń Gołkowic [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Godów:

W XI kolejce ligi juniorów starszych zespół Unii Racibórz podejmował na boisku przy Srebrnej ekipę KS 27 Gołkowice.

Od początku spotkania widać było, że mimo sporej różnicy pozycji dzielących ekipę Unii od Gołkowic, goście nie przyjechali do Raciborza tylko przyglądać się poczynaniom raciborzan. Próbowali atakować, ale na swej drodze napotykali na twardo grających defensorów Unii. Zespół gospodarzy grał swoje, stwarzając dogodne okazje już od początku spotkania. Gole jednak nie padły. Na pierwsze trafienie przyszło czekać do 11 minuty meczu. Wtedy to jeden z Unitów został sfaulowany w polu karnym, a sędzia bez zawahania wskazał na punkt oddalony o jedenaście metrów od bramki Gołkowic. Pewnym egzekutorem jedenastki był Piotr Badura. Od tej pory gracze Unii wrzucili drugi bieg i po kolejnych sześciu minutach po raz drugi trafili do siatki rywala. Stało się tak za sprawą szybkiej kontry prawą flanką boiska. Stamtąd piłka została zagrana do niepilnowanego Piotra Wołka, który jedynie przyłożył nogę, dopełniając formalności. Do końca pierwszej części meczu, mimo starań obu zespołów wynik nie uległ zmianie. Raciborzanie schodzili na przerwę z dwubramkową zaliczką.

W drugiej części spotkania oba zespoły nadal grały szybko, ale w większości w środkowej strefie boiska. Nieliczne akcje podbramkowe z jednej lub drugiej strony kończyły się albo niecelnymi strzałami, tudzież przejęciem piłki przez rywala. Na zmianę wyniki trzeba było czekać do 69 minuty, kiedy to piłkę w siatce po indywidualnej akcji umieścił Kevin Gawlik, podwyższając prowadzenie zespołu z Raciborza na 3:0. Trzecie trafienie dodało jeszcze więcej animuszu gospodarzom, którzy nadal napierali na bramkę Gołkowic. Dało to efekt w 77 minucie, po kolejnym faulu w polu karnym. Tym razem egzekutorem jedenastki był kapitan zespołu gospodarzy Maksymilian Musioł. Czwarte trafienie dla Unii przelało czarę goryczy Gołkowic. Ekipa ta jednak nie załamała się, tylko… ruszyła do zmasowanego ataku. W ciągu dwunastu minut zdobyła trzy gole, lecz do wyrównania zabrakło już czasu. Do siatki Unii trafiali kolejno: w 78 i 80 minucie Dawid Mrozek oraz w 90 minucie Seweryn Mucha. Krótko po trzecim trafieniu dla gości arbiter spotkania zakończył mecz. Dzięki tej wygranej juniorzy Unii umocnili się na drugiej pozycji w tabeli. Mają na swym koncie dwadzieścia siedem punktów. Do lidera z Jejkowic tracą dwa punkty.

Ogólnie rzecz biorąc środowe spotkanie mogło się podobać. Były szybkie akcje, strzały no i to co w piłce nożnej najważniejsze. Szkoda jedynie, że kibicom nie było dane pojawić się na Srebrnej. Szkoda także, że gracze obu ekip swe niezadowolenie z nieudanych akcji lub fauli wyrażali w taki, a nie inny sposób. Emocje emocjami, ale można je wyrazić w inny sposób niż używając soczystego, polskiego słowa – k****.

Unia Racibórz – KS 27 Gołkowice 4:3 (2:0)

Bramki dla Unii: Piotr Badura (k), Piotr Wołek, Kevin Gawlik, Maksymilian Musioł (k)
Bramki dla Gołkowic: Dawid Mrozek 2, Seweryn Mucha

Żółte kartki: Mateusz Doniec (Unia Racibórz); Dawid Mrozek, Jakub Gwiżdż, Kacper Szuła, Karol Och, Kacper Gruszka (wszyscy KS 27 Gołkowice)

Składy

Unia Racibórz: Paweł Kubik – Dawid Fiegel, Piotr Badura, Marcin Myszakowski, Piotr Wołek, Maksymilian Musioł (kpt.), Wiktor Kampka, Mateusz Doniec, Wojciech Grzybek, Niko Gawlik, Kevin Gawlik
Trener: Andrzej Marców

KS 27 Gołkowice: Paweł Kranc – Kacper Gruszka, Dawid Mrozek, Seweryn Mucha (kpt.), Karol Kowalski, Mateusz Zapior, Konrad Kurasz, Jakub Kmiecik, Kacper Szuła, Jonatan Tekieli, Jakub Gwiżdż
Rezerwa: Karol Och, Paweł Kapłon
Trener: Marek Janusz

W trakcie meczu obowiązywały zmiany powrotne.

Autor: (greh), gpiszczan@naszraciborz.pl