Sport1 marca 202114:23

Biathloniści UKS Strzał Wodzisław z medalami Mistrzostw Polski

Biathloniści UKS Strzał Wodzisław z medalami Mistrzostw Polski - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

W dniach 25-28.02.2021 w Dusznikach Zdroju rozgrywały się Mistrzostwa Polski w biathlonie. Trzy dni bardzo ciężkiej rywalizacji i trzy medale dla „Strzału” - srebro i dwa brązowe krążki.

Wicemistrzostwo Polski w sprincie na dystansie 3 kilometrów z dwoma strzelaniami wywalczyła Jagoda Glimasińska, która bezbłędnie strzelała i bardzo dobrze biegła.
Medal brązowy wywalczyła sztafeta młodziczek młodszych w składzie: Jagoda Glimasińska, Paulina Kądziela, Małgorzata Ryszka. Drugi brązowy medal wywalczyła sztafeta młodzików młodszych: Dawid Wiewióra, Radosław Zieliński i Piotr Zając. Medale to nie jedyne sukcesy podczas Mistrzostw Polski, wielu Wodzisławskich biathlonistów zajęło bardzo wysokie miejsca w pierwszej dziesiątce między innymi:

9 miejsce; Tatarczuk Nadia, Karbowniczyn Martyna Kozłowska Oliwia

Szkoleniowcem UKS Strzał Wodzisłał jest Edyta Zając.

Zawodnicy UKS Strzał Wodzisław udowadniają, że biathlon w Wodzisławiu jest na bardzo wysokim poziomie, przypomnijmy, że w lato młodzi zawodnicy zdobyli 4 medale w Mistrzostwach Polski, medale w Mistrzostwach Śląska, a teraz trzy medale w biathlonie zimą. Sezon mimo pandemii był bardzo pracowity i zakończony sukcesami, teraz młodzi biathloniści muszą odpocząć, zregenerować siły, by dobrze przygotować się do sezonu letniego.

Autor: Materiał nadesłany, redakcja@naszwodzislaw.com