Sport15 marca 201116:17

Biathlonowe sukcesy młodych

Biathlonowe sukcesy młodych  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

2 marca zawodnicy wodzisławskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Strzał" kolejny raz zaprezentowali swoje umiejętności na trasach Kubalonki w Wiśle, gdzie rozegrano Mistrzostwa UKS-ów Województwa Śląskiego w biathlonie.

Zawody zostały podzielone na cztery kategorie: młodziczki, młodzicy, nadzieje biathlonowe dziewcząt oraz nadzieje biathlonowe chłopców.

W biegu indywidualnym młodziczek z dwoma strzeleniami najlepsza okazała się Sonia Fulneczek, uzyskując przewagę 40 sekund nad następną zawodniczką. Paweł Sosna też pokazał swoją klasę i zdobył złoty medal w kategorii młodzików. 10. miejsce należało do Dawida Sosny.

Kategoria nadziei biathlonowych dziewcząt również została obstawiona dobrymi zawodniczkami, które zdobyły kolejne miejsca: Karolina Tytko - 3 miejsce, Anna Bargiel -4 miejsce, Klaudia Sosna -7 miejsce, Kamila Kowol-8 miejsce, Katarzyna Wardenga- 9 miejsce, Martyna Brzezinka- 13 miejsce, Laura Bacek- 14 miejsce. Chłopcy z tego samego przedziału wiekowego uplasowali się na następujących pozycjach: Piotr Kopacz był 5., Miłosz Mokry 9., Paweł Nowak 12., Krystian Brawański 17., a Bartosz Miechówka 24.

W ogólnej klasyfikacji klubowej w kategorii młodzików i młodziczek zdobyli 3. miejsce a w kategorii nadziei biathlonowych dziewcząt i chłopców uplasowali się na 2. pozycji.

Uczestnicy zawodów to w większości uczniowie klasy sportowej w Szkoły Podstawowej nr 21 (ZSP 5). Osiągane przez nich wyniki i sukcesy są dowodem na to, że warto rozwijać i kształtować ich umiejętności w tej szkole.