Sport4 lutego 201515:22

MKS Wodzisław Śląski liderem Mistrzostw Śląska MU-14

MKS Wodzisław Śląski liderem Mistrzostw Śląska MU-14  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
2
Region:

Zwycięstwem tym zespół MKS Wodzisław umocnił się na pozycji lidera Mistrzostwa Śląska MU-14. Rozgrywki Finału „A” są na półmetku. Wydaje się, że medal i awans do gier w makroregionie śląsko-opolskim, który jest przedsionkiem do rozgrywek o Mistrzostwo Polski jest bardzo bliski, a jakiego koloru medale zawisną na piersiach wodzisławskich koszykarzy, pokażą ostatnie cztery mecze ligi, które zostaną rozegrane po feriach. Ostatnim meczem rozgrywek w hali Zespołu Szkół Nr 3 w Wodzisławiu Śląskim 09 marca będzie rewanż z MKKS Rybnik.

Zespół do wyjazdowego meczu z lokalnym rywalem przystąpił niezwykle skoncentrowany i rządny odniesienia zwycięstwa. Jednak wygrana nie przyszła łatwo a losy meczu ważyły się do ostatnich minut czwartej kwarty. Kilkudziesięcioletniej tradycji stało się zadość, kolejne bardzo wyrównane i dramatyczne derby wodzisławsko-rybnickie już a MKS Wodzisław.

Pierwsze 5 minut meczu to przewaga MKS–u i prowadzenie 14:4. Jednak w drugich pięciu minutach pierwszej kwarty na boisku pojawia się zawodnik rybnicki Andrzej Kiełbasa, który w tej części gry był nie do zatrzymania dla wodzisławian zdobywając 12pkt. Ten fragment meczu kończy się piętnastopunktową wygraną gospodarzy. Druga kwarta meczu to wyrównane zawody, rybniczanie zeszli na przerwę po pierwszej połowie meczu prowadząc 42:40.Trzecia kwarta to dalej bardzo wyrównana gra zakończona wynikiem 64:61 dla MKKS Rybnik. Czwarta kwarta to do 6 minuty wymiana koszykarskich ciosów kosz za kosz i wynik 73:71 dla gospodarzy.

Ostatnie cztery minuty meczu, to klucz do zwycięstwa dla zespołu MKS Wodzisław Śląski, który swoją obroną na całym boisku, oraz dominacją w walce o zbiórki na tablicach, zadecydował o końcowym sukcesie. W tej decydującej fazie meczu koncert gry w ataku zaprezentował Patryk Michałowski zdobywając 12 punktów. Zawodnik ten jest jednym z czołowych zawodników kadry śląska, w całym meczu zagrał ze skutecznością rzutów z gry 69%, dzielnie walczył w obronie i na tablicach.

Cała drużyna MKS WODZISŁAW zasługuje na wielkie słowa uznania za determinacje w dążeniu do zwycięstwa. Cieszy coraz większa konsolidacja drużyny i postęp w grze w obronie.

MKKS Rybnik - MKS WODZISŁAW 76:86 (23:18,19:22,22:21,12:24) Punkty dla MKS WODZISŁAW Śl. zdobyli: Michałowski Patryk 30, Laskowski Łukasz 22 – kpt. zespołu, Szlachta Robert 10, Przybyła Łukasz 7, Szlachta Rafał 7, Skrzydło Filip 4, Moczała Dawid 2, Płonka Grzegorz 2, Kyrcz Szymon 1. W zawodach brali też udział: Adamczyk Michał, Zanibol Adrian, Kaczor Remigiusz i Wojtowicz Miłosz. Trener zespołu: Marek Malik. Najwięcej punktów dla MKKS Rybnik zdobyli: Kiełbasa Andrzej 37, Rakszawa Mateusz 16 – kpt. zespołu, Sikora Jakub 6, Gatnarczyk Konrad 6. Trener zespołu: Jakub Krakowczyk.

Autor: M.M, dawid@naszwodzislaw.com