Dzisiaj jest: poniedziałek, 27 marca 2023 r.Imieniny: Ernesta, Jana i Marka
Kultura i Edukacja
Region:
Poetycko w Piętnastce - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Kultura i Edukacja » 27 marca 2023, godz. 10:10 » wodzislaw-slaski.pl » komentarzy:  

Poetycko w Piętnastce

Wodzisław Śląski:

8 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 15 im. Kornela Makuszyńskiego odbyła się XXI edycja Miejskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas 4-6, a 9 marca - dla klas 7-8.

Więcej »
TAURON inwestuje w edukację. Szkoły mogą zdobyć po 100 tys. zł - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Kultura i Edukacja » 24 marca 2023, godz. 10:30 » Materiał prasowy » komentarzy:  

TAURON inwestuje w edukację. Szkoły mogą zdobyć po 100 tys. zł

Region:

Zielone Laboratoria TAURONA to program, w ramach którego wyłonione zostaną cztery szkoły, a każda z nich otrzyma 100 tysięcy złotych na remont i wyposażenie pracowni do nauki przedmiotów ścisłych. Szczegóły dostępne są na stronie laboratoria.tauron.pl. W programie mogą wystartować szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z południa Polski. 

Więcej »
Let's read in English w SP28. Siódma edycja powiatowego konkursu za nami - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Kultura i Edukacja » 23 marca 2023, godz. 07:03 » wodzislaw-slaski.pl » komentarzy:  

Let's read in English w SP28. Siódma edycja powiatowego konkursu za nami

Wodzisław Śląski:

Po trzyletniej przerwie wynikającej z obostrzeń pandemicznych w Szkole Podstawowej nr 28 odbyła się VII edycja konkursu czytelniczego LET'S READ IN EGLISH dla klas VI szkół podstawowych.

Więcej »
Rydułtowy. Festiwal Kultur w SP4 za nami - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Kultura i Edukacja » 23 marca 2023, godz. 06:10 » UM Rydułtowy » komentarzy:  

Rydułtowy. Festiwal Kultur w SP4 za nami

Rydułtowy:

17 marca odbył się Festiwal Kultur, podsumowujący grant IOM „Jesteśmy przyszłością – Ми майбутнє - Wir sind die Zukunft” realizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 w Rydułtowach.

Więcej »
Reklama
Sukcesy uczennic SP w Skrzyszowie w konkursach powiatowych - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Kultura i Edukacja » 22 marca 2023, godz. 10:06 » UG Godów » komentarzy:  

Sukcesy uczennic SP w Skrzyszowie w konkursach powiatowych

Godów:

Jak poinformowała Szkoła Podstawowa w Skrzyszowie, trzy uczennice tej placówki zostały laureatkami powiatowych konkursów - Lena Nowosielska z klasy 6a została laureatką konkursu "Fryderyk Chopin - życie i twórczość", zaś uczennice klasy 8c Alicja Parus i Natasza Wysłucha zostały laureatkami konkursu "O Noblistach inaczej..."

Więcej »
Zamczysko na Kotówce. Za nami spotkania w Pszowie i Lubomi - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Kultura i Edukacja » 22 marca 2023, godz. 09:55 » Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim » komentarzy:  

Zamczysko na Kotówce. Za nami spotkania w Pszowie i Lubomi

Powiat:

Nie maleje zainteresowanie najnowszą publikacją Powiatu Wodzisławskiego z cyklu "Ciekawostki Powiatu Wodzisławskiego". Paweł Porwoł o "Zamczysku na Kotówce" opowiadał w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim, w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubomi oraz w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Pszowa. W spotkaniach uczestniczyli m.in. starosta wodzisławski Leszek Bizoń oraz członkini zarządu Krystyna Kuczera.

Więcej »
Godów. Wisława Szymborska byłaby dumna. Gminny konkurs recytatorski - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Kultura i Edukacja » 22 marca 2023, godz. 08:30 » UG Godów » komentarzy:  

Godów. Wisława Szymborska byłaby dumna. Gminny konkurs recytatorski

Godów:

17 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej w Gołkowicach odbył się Gminny Konkursu Recytatorski dla klas siódmych i ósmych. Jego organizatorem była nauczycielka Beata Bienia.

Więcej »
Prove Your English. Za nami siódma edycja konkursu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Kultura i Edukacja » 22 marca 2023, godz. 08:23 » Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim » komentarzy:  

Prove Your English. Za nami siódma edycja konkursu

Powiat:

II Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim, Szkoła Podstawowa nr 28 w Wodzisławiu Śląskim oraz Szkoła Podstawowa nr 4 w Pszowie zorganizowali wspólnie VII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego Prove Your English. To konkurs skierowany do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych.

Więcej »
W Wodzisławiu Śląskim rozstrzygnięto konkurs z zakresu kultury - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Kultura i Edukacja » 22 marca 2023, godz. 07:22 » wodzislaw-slaski.pl » komentarzy:  

W Wodzisławiu Śląskim rozstrzygnięto konkurs z zakresu kultury

Wodzisław Śląski:

Fundacja Muzyka bez granic i Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku zajmą się realizacją zadania w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2023 roku.

Więcej »
Wejdź w świat planszówek i spędź czas na dobrej zabawie! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Kultura i Edukacja » 21 marca 2023, godz. 21:06 » Wydział Dialogu, Promocji i Kultury » komentarzy:  

Wejdź w świat planszówek i spędź czas na dobrej zabawie!

Wodzisław Śląski:

Brakuje ci pomysłu jak spędzić piątkowe popołudnie? A może po prostu chcesz spędzić kilka godzin z przyjaciółmi, rodziną lub w gronie jeszcze nieznanych Ci ludzi? Mamy na to idealne rozwiązanie. W piątek, 24 marca br. na wodzisławskim Dworcu Kolejowym odbędzie się wydarzenie pn. „Pociąg do gier”, które na pewno urozmaici Ci początek weekendu. Gry planszowe przechodzą prawdziwy renesans, stając się ciekawą i angażującą rozrywką, dlatego warto wziąć udział w tym wydarzeniu.

Więcej »
Dwa konkursy w dziedzinie upowszechniania kultury fizycznej: Program Klub oraz konkurs grantowy - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Kultura i Edukacja » 19 marca 2023, godz. 16:40 » slaskie.pl fot. arch. portalu » komentarzy:  

Dwa konkursy w dziedzinie upowszechniania kultury fizycznej: Program Klub oraz konkurs grantowy

Region:

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił otwarte konkursy ofert na zadania publiczne Województwa Śląskiego w dziedzinie upowszechniania kultury fizycznej: Program Klub oraz konkurs grantowy na organizację imprez sportowych rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Więcej »
NIEbo dla szkolnej publiczności - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Kultura i Edukacja » 17 marca 2023, godz. 20:15 » WCK » komentarzy:  

NIEbo dla szkolnej publiczności

Wodzisław Śląski:

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza uczniów kl. VII-VIII szkół podstawowych i ponadpodstawowych na najnowszy spektakl Teatru Tańca Memento zatytułowany „NIEbo”. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 25 kwietnia o 11:00.

Więcej »
Tischner zaprasza na kursy przygotowujące - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Kultura i Edukacja » 15 marca 2023, godz. 11:59 » Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim » komentarzy:  

Tischner zaprasza na kursy przygotowujące

Wodzisław Śląski:

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim zaprasza ósmoklasistów na kursy przygotowujące do sprawdzianu kompetencji językowych do klas dwujęzycznych oraz do egzaminu do I klasy Liceum Sztuk Plastycznych. Zainteresowane osoby zachęcamy do zapisów - liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej »
Reklama
Godej po naszymu. Konkurs gwary śląskiej w Pałacu Dietrichsteinów - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Kultura i Edukacja » 15 marca 2023, godz. 11:44 » wodzislaw-slaski.pl, fot. FB/ Publiczne Przedszkole nr 19 w Wodzisławiu Śl. » komentarzy:  

Godej po naszymu. Konkurs gwary śląskiej w Pałacu Dietrichsteinów

Wodzisław Śląski:

14 marca w wodzisławskim Pałacu Dietrichsteinów odbyła się IV edycja przedszkolnego konkurs gwary śląskiej pn. "Godej po naszymu". Konkurs został zorganizowany w wodzisławskim zabytku przez Publiczne Przedszkole nr 19 w Wodzisławiu Śląskim z Oddziałami Integracyjnymi.

Więcej »
Spektakl Moje nie moje na Rodzinnych Spotkaniach z Teatrem - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Kultura i Edukacja » 14 marca 2023, godz. 10:54 » WCK, fot. Agnieszka Trzeciok » komentarzy:  

Spektakl Moje nie moje na Rodzinnych Spotkaniach z Teatrem

Wodzisław Śląski:

Rodzinne Spotkania z Teatrem ponownie w Wodzisławskim Centrum Kultury. Pod koniec kwietnia publiczność będzie miała okazję obejrzeć barwny spektakl "Moje, nie moje" w wykonaniu Teatru "Szydełko". Przepiękne kostiumy, urzekająca scenografia, wspaniała gra aktorska, doskonała muzyka i efekty specjalne to wszystko, czego możemy się spodziewać po tym wydarzeniu.

Więcej »
Reklama
Dziś w Wodzisławiu Śląskim
poniedziałek | 27 marca 2023 | 10:15
6.2°C
zachmurzenie duże
wiatr umiarkowany 5.88 m/s
z kierunku północnego
Ciśnienie:1002 hpa
Wilgotność:95%
Wschód słońca:06:34
Zachód słońca:19:08
wtorek
28.03.2023
2.9°C
-0.5°C
środa
29.03.2023
8.1°C
-1.0°C
czwartek
30.03.2023
13.0°C
5.4°C
Partnerzy portalu
Noworodki
Pokaż wszystkie »
Antonina Polak
23 lutego 2020, godz. 13:32
Antonina Polak
Rodzice Katarzyna i Dawid przywitali na świecie córeczkę. Antonina przyszła na świat 18.02.2020. Waży 3200 gram i mierzy 52 cm.
zobacz więcej »
Kontakt i reklama | Regulamin | Polityka PRYWATNOŚCI oraz dot. plików cookies | Aktualności | Biznes | Ekologia | Felietony | Gotowanie | Historia | Książki | Kultura i Edukacja | Nasze Rydułtowy | Ogłoszenia | Ogłoszenia urzędowe | Patrol24 | PWSZ Racibórz | Sport | Strony Partnerskie | Styl życia | Telegraf | Turystyka | Wiara | Zdrowie
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.