Dzisiaj jest: środa, 8 lutego 2023 r.Imieniny: Irminy, Piotra i Sylwii
Aktualności
Region:
Śląskie liderem w liczbie pobranych mLegitymacji emeryta i rencisty - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
fot. pixabay
Aktualności » 07 lutego 2023, godz. 19:02 » Beata Kopczyńska » komentarzy:  

Śląskie liderem w liczbie pobranych mLegitymacji emeryta i rencisty

Region:

Do końca stycznia 145 tys. osób pobrało już mLegitymację emeryta i rencisty. Jak wynika ze statystyk ZUS po elektroniczny dokument chętniej sięgają kobiety niż mężczyźni. Liderem wśród regionów jest województwo śląskie, gdzie odnotowano największą liczbę pobrań mLegitymacji. Elektroniczna legitymacja emeryta i rencisty (mLegitymacja) dostępna jest od miesiąca. Można ją pobrać z aplikacji mObywatel i dodać na swoje urządzenie mobilne. - ZUS wystawia ją automatycznie wszystkim klientom, którzy nabędą prawo do emerytury lub renty. Zatem nie ma konieczności składania specjalnego wniosku po mLegitymację, czy też odwiedzania w tym celu urzędu – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Więcej »
Miej fake newsy pod kontrolą - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 07 lutego 2023, godz. 12:39 » KWP Katowice » komentarzy:  

Miej fake newsy pod kontrolą

Region:

Zjawisko rozprzestrzeniania fałszywych informacji staje się coraz bardziej powszechne i stanowi poważne zagrożenie dla naszej wiedzy, świadomości oraz bezpieczeństwa. Celem fake newsów jest nie tylko dezinformacja, ale i manipulowanie oraz wprowadzanie w błąd. Dlatego tak ważne jest, aby uczyć się, jak je rozpoznawać i ich unikać.

Więcej »
Przygotuj pączka i wygraj nagrody. Konkurs kulinarny w Połomi - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 07 lutego 2023, godz. 11:27 » UG Mszana, fot. pixabay.com/PublicDomainPictures » komentarzy:  

Przygotuj pączka i wygraj nagrody. Konkurs kulinarny w Połomi

Mszana:

Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mszanie zaprasza do udziału w Gminny konkursie na najlepszego pączka tradycyjnego oraz pączka nowoczesnego.

Więcej »
Warsztaty plastyczne z kotem Maurycym w WCK - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 07 lutego 2023, godz. 10:53 » WCK » komentarzy:  

Warsztaty plastyczne z kotem Maurycym w WCK

Wodzisław Śląski:

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza dzieci na zajęcia z cyklu „Zabawy wokół kina”. Warsztaty plastyczne z bohaterami filmu „Zadziwiający kot Maurycy” odbędą się w sobotę, 18 lutego o godz. 14:00, a zaraz po nich, o godz. 15:00 można będzie śledzić ich losy w kinie Pegaz podczas seansu filmowego. Cykl „Zabawy wokół kina” to propozycja zachęcająca dzieci i młodzież do twórczego spędzania wolnego czasu z ulubionymi bohaterami z dużego ekranu.

Więcej »
Reklama
Dziś Dzień Bezpiecznego Internetu. Pamiętaj! Oszuści nie śpią - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 07 lutego 2023, godz. 10:48 » KMP Rybnik » komentarzy:  

Dziś Dzień Bezpiecznego Internetu. Pamiętaj! Oszuści nie śpią

Region:

Dziś Dzień Bezpiecznego Internetu. Europejskie Centrum Konsumenckie, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości radzą, jak nie stracić zdrowego rozsądku i nie stać się ofiarą cyberprzestępstwa. Europejskie Centra Konsumenckie (ECC-Net) podsumowuje lata 2020-2022 w ilości zgłoszeń w zakresie oszustw.

Więcej »
Pożar bramy garażowej w Turzy Śląskiej. To mogło być podpalenie! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 07 lutego 2023, godz. 09:38 » red., fot. FB/OSP Turza Śląska » komentarzy:  

Pożar bramy garażowej w Turzy Śląskiej. To mogło być podpalenie!

Gorzyce:

Jeden zastęp PSP Wodzisław i jeden zastęp OSP zostały zadysponowane w poniedziałkową noc, tuż przed 23.40 na ulicę Truskawkową w Turzy Śląskiej.

Więcej »
Karuzela VAT-owska na Śląsku. Wyłudzenia na miliony - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 07 lutego 2023, godz. 08:22 » KWP Katowice » komentarzy:  

Karuzela VAT-owska na Śląsku. Wyłudzenia na miliony

Region:

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zakończyli prowadzone postępowanie przeciwko podejrzanym o tzw. oszustwa vatowskie. Zebrane dowody świadczą o tym, że sprawcy, wystawiając fikcyjne faktury, wyłudzili lub próbowali wyłudzić od Skarbu Państwa przynajmniej 6,5 mln zł. Akt oskarżenia w ich sprawie trafił właśnie do sądu.

Więcej »
Zawodowy debiut w wodzisławskiej komendzie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 07 lutego 2023, godz. 07:58 » KPP Wodzisław Śląski » komentarzy:  

Zawodowy debiut w wodzisławskiej komendzie

Wodzisław Śląski:

W dniach od 30 stycznia do 3 lutego w Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim odbywały się praktyki uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu wodzisławskiego w ramach projektu prowadzonego przez Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim „Zawodowy debiut". Celem praktyk było zapoznanie uczniów z tajnikami służby w policji.

Więcej »
Aktualizacja ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków i szamb - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 06 lutego 2023, godz. 20:06 » Artur Marcisz, Urząd Gminy Godów » komentarzy:  

Aktualizacja ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków i szamb

Godów:

W sierpniu 2022 roku weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo wodne oraz innych ustaw, m.in. ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Wprowadzone przez ustawodawcę zmiany nakładają na wójtów gmin kolejne obowiązki, których nie wypełnienie wiąże się z sankcjami w postaci kar finansowych nakładanych na gminę. Konieczne jest sporządzenia aktualizacji przydomowych oczyszczalni ścieków i szamb.

Więcej »
Mariola Dusza chce pobić różańcowy rekord Guinnesa - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 06 lutego 2023, godz. 19:59 » Mirosława Książek-Rduch, Urząd Gminy Mszana » komentarzy:  

Mariola Dusza chce pobić różańcowy rekord Guinnesa

Mszana:

Mariola Dusza, mieszkanka Gogołowej w gminie Mszana ma już na koncie Rekord Polski Guinnesa za największą w kraju kolekcję różańców. Teraz przymierza się do pobicia rekordu Guinnesa. Żeby jednak ustanowić nowy rekord w kategorii "sznur modlitewny", musiałaby "przebić" obecną kolekcję różańców muzułmańskich, która liczy 3642 sztuki.

Więcej »
Festiwal moczki i makówki. Sukces KGW z powiatu wodzisławskiego - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 06 lutego 2023, godz. 12:59 » Materiał nadesłany » komentarzy:  

Festiwal moczki i makówki. Sukces KGW z powiatu wodzisławskiego

Powiat:

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wrócił Festiwal Moczki i Makówki. Dziewiąta edycja tej imprezy pod każdym względem okazała się rekordowa. Jeszcze nigdy nie było tak wielu uczestników konkursu, widzów i atrakcyjnych nagród. Razem ze Stowarzyszeniem Rozwoju i Promocji Ziemi Mikołowskiej jestem pomysłodawcą i współorganizatorem festiwalu.

Więcej »
Łuna i dym nad Marklowicką. Pożaru nie zastano - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 06 lutego 2023, godz. 12:44 » red., fot. poglądowe/arch. portalu » komentarzy:  

Łuna i dym nad Marklowicką. Pożaru nie zastano

Wodzisław Śląski:

W niedzielę, 4 lutego strażacy z Wodzisławia Śląskiego odebrali zgłoszenie, z którego wynikać miało, że osoba zgłaszająca widzi łunę ognia i mocne zadymienie w rejonie ulicy Marklowickiej w Wodzisławiu Śląskim. Na miejsce skierowano znaczne siły i środki.

Więcej »
Po walnym zebraniu w KS Płomień Połomia - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 06 lutego 2023, godz. 12:26 » UG Mszana » komentarzy:  

Po walnym zebraniu w KS Płomień Połomia

Mszana:

W piątek, 3 lutego 2023 r., w siedzibie Klubu Sportowego "Płomień" Połomia odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Klubu.

Więcej »
Reklama
Audi i passat zderzyły się na Starowiejskiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 06 lutego 2023, godz. 12:18 » red., fot. FB?Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H » komentarzy:  

Audi i passat zderzyły się na Starowiejskiej [FOTO]

Wodzisław Śląski:

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni było powodem zdarzenia dwóch samochodów osobowych, do którego doszło dziś, 6 lutego, około godziny 8 na ulicy Starowiejskiej w Wodzisławiu Śląskim.

Więcej »
Zamczysko na Kotówce. Starostwo zaprasza  na spotkanie autorskie z Pawłem Porwołem - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 06 lutego 2023, godz. 11:59 » Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim » komentarzy:  

Zamczysko na Kotówce. Starostwo zaprasza na spotkanie autorskie z Pawłem Porwołem

Wodzisław Śląski:

Ukazała się kolejna publikacja z cyklu "Ciekawostki Powiatu Wodzisławskiego". Publikacja jest poświęcona Zamczysku w Kotówce. Jej autorem jest Paweł Porwoł.

Więcej »
Reklama
Dziś w Wodzisławiu Śląskim
środa | 08 lutego 2023 | 14:00
1.0°C
bezchmurnie
wiatr słaby 1.68 m/s
z kierunku północno-wschodniego
Ciśnienie:1044 hpa
Wilgotność:72%
Wschód słońca:07:09
Zachód słońca:16:51
czwartek
09.02.2023
0.6°C
-6.6°C
piątek
10.02.2023
0.5°C
-3.7°C
sobota
11.02.2023
1.0°C
-1.0°C
Partnerzy portalu
Noworodki
Pokaż wszystkie »
Stanisław Musiolik
21 lutego 2020, godz. 21:11
Stanisław Musiolik
Stanisław Musiolik urodził się 05.02.2020. O narodzinach synka informują rodzice Ilona i Przemysław Stanisław waży 3860 gram i mierzy 56 cm.
zobacz więcej »
Kontakt i reklama | Regulamin | Polityka PRYWATNOŚCI oraz dot. plików cookies | Aktualności | Biznes | Ekologia | Felietony | Baza firm | Gotowanie | Historia | Książki | Kultura i Edukacja | Nasze Rydułtowy | Ogłoszenia | Ogłoszenia urzędowe | Patrol24 | PWSZ Racibórz | Sport | Strony Partnerskie | Styl życia | Telegraf | Turystyka | Wiara | Zdrowie
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.