Sport1 marca 201708:30

5 medali z Mistrzostw Śląska dla zawodników UKS Strzał Wodzisław

5 medali z Mistrzostw Śląska dla zawodników UKS Strzał Wodzisław  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

Na Kubalonce zawodnicy UKS Strzał Wodzisław rywalizowali o Mistrza Śląska w kategorii młodzików.

Zawody odbywały się w dniach 24 i 25 lutego. Pierwszego dnia zmierzyli się z dystansem 6 km dla chłopaków i 4,5 km dla dziewczyn. Każdy z zawodników musiał oddać 15 strzałów w pozycji leżącej, natomiast za niecelny strzał dodawano im 30 sekund kary. Bezbłędne strzelanie tego dnia miał Adam Zając, który wywalczył też najwyższą lokatę z naszych zawodników zdobywając srebrny medal, troszkę słabiej wypadł Sławomir Kopacz który również miał bezbłędne strzelanie zdobywając brązowy medal. Bardzo udany start na swoim koncie miał Rafał Zając, który dwa razy pudłował na strzelnicy, ale dobry bieg pozwolił zająć mu 4 pozycję. Z tą samą liczbą kar na 9 miejscu swoją rywalizację zajął Fabian Suchodolski, na 11 lokacie z jednym niecelnym strzałem bieg ukończył Kacper Brzóska. Dawid Kufieta podczas swoich trzech wizyt na strzelnicy pudłował tylko raz kończąc swój bieg na 16 miejscu, trochę gorzej spisał się Mateusz Konieczny, który z dwoma karami uplasował się na 21 lokacie, mniej szczęścia podczas strzelania miał Adam Kałuża, z trzema niecelnymi strzałami zajął 22 miejsce.

W młodziczkach najlepiej spisała się Sylwia Bażan, która z dwoma pudłami zajęła bardzo wysokie 5 miejsce, na wyróżnienie zasługuje Paulina Nowak, biathlonistka Strzału - miała najlepszy czas biegu, ale 5 kar pozbawiły ją medalu zajmując tym samym 6 lokatę. Pierwszą dziesiątkę zamknęła Weronika Górecka, która bezbłędnie strzelała, na dwunastej pozycji swoją rywalizację ukończyła Marta Zając, zawodniczce nie powiodło się na strzelnicy pudłując aż 5 razy. Jako 13 na mecie uplasowała się Ewelina Dronszczyk z bezbłędnym strzelaniem.

Drugi dzień rywalizacji odbył się w pięknej słonecznej scenerii, oraz gromkim dopingiem kibiców między innymi nie zabrakło grupy miłośników biathlonu z Wodzisławia Śląskiego. Zawodnicy na trasie musieli zmierzyć się z 4,5 kilometrowym dystansem, oraz dwoma wizytami na strzelnicy, gdzie za każdy niecelny strzał młodzi biathloniści musieli przebiec rundkę karną.Fenomenalny bieg, oraz celne oko Adama Zająca zagwarantowało mu złoty medal, równie dobrze spisał się Rafał Zając, który mimo dwóch niecelnych strzałów wywalczył brązowy medal, tuż za nim z bezbłędnym strzelaniem uplasował się Fabian Suchodolski, udany występ do swojego konta dodał Sławek Kopacz zajmując 6 miejsce nie popełniając błędu na strzelnicy. Natomiast 12 miejsce i zero rundek karnych miał Kacper Brzóska, z jedną karą, i na 20 pozycji swój bieg ukończył Adam Kałuża, tuż za nim na 21 pozycji z dwoma karami do mety dobiegł Mateusz Konieczny.

W kategorii młodziczek złotą medalistką została Paulina Nowak, która mimo jednej kary osiągnęła najlepszy czas biegu zostając Mistrzynią Śląska. Z jedną karą, i na siódmym miejscu swój bieg ukończyła Sylwia Bażan, bezbłędne strzelanie miała Weronika Górecka która dobiegła do mety na 11 lokacie, również bezbłędnie strzelała Ewelina Dronczczyk, która uplasowała się na 12 miejscu, aż 4 rundy karne do pokonania miała Marta Zając, która dobiegła do mety na 13 pozycji. Najmłodsza biathlonistka Agata Grzonka debiutowała na zawodach zdobywając 5 miejsce.

Autor: Edyta Zając, dawid@naszwodzislaw.com

Aktualności24 kwietnia 202419:48

Od 1 maja cyklobusy wyruszą w trasy

Od 1 maja cyklobusy wyruszą w trasy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl