Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 listopada 201507:31

Posprzątaj po swoim psie – Straż Miejska rusza z akcją

Posprzątaj po swoim psie – Straż Miejska rusza z akcją - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Urząd Miasta wspólnie ze Strażą Miejską organizuje akcję informacyjną pt.: "Wodzisław Śląski czysty", mającą za zadanie zmienić świadomość i nawyki właścicieli czworonogów w szeroko pojętym zakresie sprzątania nieczystości po swoim pupilu. 

Często możemy spotkać w różnych miejscach miasta, o różnych porach dnia, w różnym wieku ludzi wyprowadzających swoich pupili na spacer. Zdarza się, że zapominają oni o podstawowym obowiązku posprzątania odchodów pozostawionych przez ich psa. Problem ten niestety dotyczy całego kraju. W dużej mierze jest spowodowany brakiem nawyku dbania o czystość przez mieszkańców w swoim bezpośrednim otoczeniu. W ramach akcji strażnicy zapowiadają kontrole na terenie całego miasta.

Wątpliwą przyjemnością jest wejść w taką „niespodziankę” nie wspominając już o zagrożeniu dla zdrowia, a nawet życia człowieka. Psie odchody pozostawione na skwerach, placach czy ulicach mogą wywołać groźne choroby takie jak toksokaroza czy bąblowiec. Psie odchody zebrane i umieszczone w woreczku należy wrzucać do zwykłych koszy na śmieci. Jest to sposób zgodny z prawem i stosowany, ze względów ekonomicznych, przez zdecydowaną większość miast, które zajęły się tym problemem.

Przypomnijmy, osoby utrzymujące zwierzęta domowe zobowiązane są do niezwłocznego usuwania zanieczyszczeń spowodowanych przez te zwierzęta w miejscach przeznaczonych do wspólnego użytku. Obowiązek sprzątania po swoim psie wynika z Rozdziału 6 § 24, pkt 3 nr Uchwały nr XXV/248/12 Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego z dnia 31 października 2012 r. Utrzymywanie zatem zwierząt domowych, w tym psów, nie może stanowić zagrożenia fizycznego lub biologicznego oraz uciążliwości dla ludzi.

Posprzątaj po swoim przyjacielu. To banalnie proste! Nie potrzeba łopatki ani rękawiczek, wystarczy foliowy woreczek. Oczyść trawnik, plac zabaw czy chodnik z przykrych niespodzianek. Pozwól sąsiadom polubić Twego najlepszego przyjaciela. Wystarczy odrobina dobrych chęci, by nasze miasto było estetyczne i przyjazne mieszkańcom oraz ich dzieciom.

Autor: Straż Miejska, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.