Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja3 września 201510:10

WDK w Olzie rusza z kolejnymi wystawami! Już jutro wernisaż wystawy "Biało na czarnym"

WDK w Olzie rusza z kolejnymi wystawami! Już jutro wernisaż wystawy
0
Reklama
Gorzyce:

Wiejski Dom Kultury w Olzie po wakacjach rusza z kolejnymi wystawami. Tym razem w Galerii "Na Sali" będzie można zobaczyć wystawę fotografii Ewy Walickiej i Marty Zbroja - absolwentek Liceum Plastycznego w Wodzisławiu Śląskim. Wernisaż wystawy pn. "Biało na czarnym" odbędzie się 4 września o godzinie 18:00. 

Autorki o wystawie:
"Biało na czarnym" to połączenie różnych tematów. Fotografia służy do uwieczniania chwil, których jest mnóstwo w codziennym życiu. My pokazujemy te, które zwróciły naszą uwagę. Są to kadry z wakacji, widoki miasta, krajobrazy górskie i wiejskie, zwykłe rzeczy, które nas otaczają. Przyjrzałyśmy się także zwierzętom w zoo i na wolności, ludziom, miejscom. Nasz wzrok sięgnął także ponad horyzont, gdzie z okna samolotu widziałyśmy wspaniałe formą obłoki. Choć jesteśmy różne pod względem charakteru, łączy nas wspólna pasja i miłość do sztuki. To co zespala całą wystawę to oczywiście fotografia czarno-biała. Wybrałyśmy taką formę, ponieważ kolor odwróciłby uwagę od tematu. Przez pryzmat czerni, bieli i szarości możemy dostrzec przesłanie poszczególnych chwil. Wystawa jest w niecodziennej formie, sznurki i klamerki? Chciałyśmy stworzyć inną wystawę, bardziej indywidualną. Lubimy eksperymentować ze sztuką.

MARTA ZBROJA
Absolwentka Liceum Plastycznego, o specjalności Reklama Wizualna. Miłośniczka sztuki pod każdą postacią. Tańczy, rysuje maluje, fotografuje, projektuje, zwiedza, podziwia!. W wieku 7 lat dołączyła do rybnickiej grupy tanecznej działającej w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Tańczyć przestała po 8 latach ale od niedawna powróciła na deski Teatru i wykazuje się tam plastycznie. Dużo podróżuje. Interesuje się kulturą afrykańską, arabska, hinduską, co czasem widać w jej dziełach. Od kilku lat bawi sie w tak zwane Handmady, i właśnie półtora roku temu znalazła coś co najbardziej sprawia jej radość – to ręcznie malowanie EKOtoreb, koszulek, a także rysowanie ręcznie kartek.

EWA WALICKA
Absolwentka Liceum Plastycznego, o specjalności Techniki Graficzne. Sztuka jest obecna w moim życiu od zawsze. Poznaję różne jej dziedziny, zdobywam nowe umiejętności. Jej ulubioną formą sztuki jest fotografia, która pozwala na pokazanie widzowi świata, jakiego sam mógłby nie dostrzec. Najbardziej lubi fotografować makroświat, który jest pełen tajemnic, ciekawych form i kolorów. W wolnej chwili robi ręcznie wycinane kartki okolicznościowe a także liczne projekty graficzne, które są reklamą wielu firm. Od niedawna tworzy pod nazwą "white peacock". Prowadzi także swoją stronę internetową – www.white-peacock.pl.

czrano_na_bialym

Autor: WDK Olza, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności31 grudnia 202512:11

W.A.R.T.O. na Trzech Wzgórzach. Kolejne spotkanie w ramach miejskiego programu integracji mieszkańców

W.A.R.T.O. na Trzech Wzgórzach. Kolejne spotkanie w ramach miejskiego programu integracji mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Maciejewska
Aktualności31 grudnia 202516:19

Papier ważniejszy niż życie? Bezdomni odsyłani z ogrzewalni

Papier ważniejszy niż życie? Bezdomni odsyłani z ogrzewalni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. FB/Alan Szatyło
Reklama
Aktualności31 grudnia 202513:12

Jak pracuje ZUS na początku stycznia 2026 r.

Jak pracuje ZUS na początku stycznia 2026 r. - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Aktualności1 stycznia 202619:05

Pierwsza tablica z miernikiem smogu w Wodzisławiu Śląskim

Pierwsza tablica z miernikiem smogu w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Stowarzyszenie Wodzisław 2.0
Reklama
Aktualności31 grudnia 202513:10

Kampania z sercem, która realnie zmienia rzeczywistość

Kampania z sercem, która realnie zmienia rzeczywistość - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Kultura i Edukacja31 grudnia 202513:51

Sekrety pasty do zębów. Naukowa przygoda z Klubem Młodego Odkrywcy

Sekrety pasty do zębów. Naukowa przygoda z Klubem Młodego Odkrywcy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Aktualności1 stycznia 202619:41

Nietrafiony prezent świąteczny? Powiatowy Rzecznik Konsumentów wyjaśnia zasady zwrotów i reklamacji

Nietrafiony prezent świąteczny? Powiatowy Rzecznik Konsumentów wyjaśnia zasady zwrotów i reklamacji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. pexels.com/Element5 Digital
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.