Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja11 października 201508:46

Dzień Kolumba w II LO w Wodzisławiu

Dzień Kolumba w II LO w Wodzisławiu  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
1
Reklama
Wodzisław Śląski:

6 października społeczność II LO w Wodzisławiu Ślaskim świętowała Dzień Kolumba. Z tej okazji zaproszono Patrycję Krótki z Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku Białej, która przeprowadziła prelekcję o kuchni hiszpańskiej. Uczestnicy mogli również uczestniczyć w warsztatach językowych oraz w różnych wykładach, między innymi o wpływach języka hiszpańskiego na angielski, o cywilizacjach Azteków i Majów, o Boliwii. Uczniowie chętnie uczestniczyli również w mini konkursach językowych. 

Nie tylko tematyka zajęć lekcyjnych była tego dnia inna. Można było również degustować tradycyjne dania hiszpańskie takie jak: tortilla, paella, churros, magdalenas, quesos, zumo i gazpacho.

Na zakończenie Dnia Kolumba przeniesiono się na chwilę do Hiszpanii. Wtedy to uczestnicy - wysłuchali hiszpańskich piosenek, recytacji wierszy i zobaczyli pokaz tańca flamenco. Ogłoszono również wyniki konkursu plastycznego "Powiedz, czy jeszcze gwiaździsty sztandar powiewa?". Komisja konkursowa zdecydowała, że najlepszą pracę przygotowała Karolina Czech z klasy IID.

Organizatorką szkolnych obchodów Dnia Kolumba była pani Zofia Sekuła.

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności2 marca 202613:05

KSeF w praktyce. Marcowe szkolenia dla przedsiębiorców i branż w Wodzisławiu Śląskim

KSeF w praktyce. Marcowe szkolenia dla przedsiębiorców i branż w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Sport2 marca 202622:50

17. Błękitna Wstęga Balatonu – trwają zapisy na bieg przełajowy

17. Błękitna Wstęga Balatonu – trwają zapisy na bieg przełajowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Kultura i Edukacja2 marca 202623:00

Słowo w centrum uwagi. Ruszają eliminacje do 71. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Słowo w centrum uwagi. Ruszają eliminacje do 71. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.