Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja1 grudnia 201507:47

Uczniowie Gimnazjum nr 1 organizują wycieczkę dla mieszkańców miasta śladami wodzisławskich Żydów

Uczniowie Gimnazjum nr 1 organizują wycieczkę dla mieszkańców miasta śladami wodzisławskich Żydów - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

W sobotę, 5 grudnia, uczniowie klasy III d Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu zapraszają mieszkańców miasta na wycieczkę śladami wodzisławskich Żydów. - Przejdziemy przez Nieistniejące Miasto Śladami Wodzisławskich Żydów, bo naszym celem jest, abyśmy pamiętali o ludziach, którzy tu niegdyś mieszkali. Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby! Wycieczka rozpocznie się o godzinie 10.00 na Rynku - informują organizatorzy.

Spacer jest jednym z działań podjętych przez gimnazjalistów w ramach projektu “Szkoła Dialogu”. 30 listopada w Zespole Szkół nr 2 w Wodzisławiu rozpoczął się Tydzień Żydowski, podczas którego można było zobaczyć wypożyczoną z Muzeum w Wodzisławiu Śl. wystawę pt.: "Historia i kultura Żydów". Każdy dzień został szczegółowo zaplanowany. - W poniedziałek zorganizujemy wycieczkę dla klasy 6b Szkoły Podstawowej nr 1, we wtorek przygotujemy jedzenie, w środę zapoznamy naszych kolegów i koleżanki z podstawami hebrajskiego, w czwartek nauczymy sie tańca żydowskiego, a w piątek odbędzie sie mini quiz, aby sprawdzić, jak uczniowie zapamiętali nasze słowa. Wszystko będzie się działo na długich przerwach - dodają uczniowie.

Zespół Szkół nr 2 został zakwalifikowany w semestrze jesiennym jako jedna z 25 szkół w Polsce do projektu edukacyjnego "Szkoła Dialogu", który jest objęty honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Regulamin projektu zakłada, że: "W ramach warsztatów prowadzonych przez trenerów Forum Dialogu uczniowie zdobywają wiedzę dotyczącą kultury żydowskiej, jak i umiejętności potrzebne przy realizacji Projektu: uczą się planować działania, wybierają liderów grupy, rozdzielają zadania. Uczestnicy pod okiem trenerów zdobywają narzędzia i wiedzę, które pozwolą im na samodzielne stworzenie wycieczki, związanej z dziedzictwem żydowskim w ich miejscowości. Zrealizowane przez uczniów Projekty biorą udział w ogólnopolskim konkursie, którego rozstrzygnięcie odbędzie się na uroczystym podsumowaniu Projektu – Gali Szkoły Dialogu w marcu 2016 r. ". Projekt realizowany jest w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z funduszy EOG.

Autor: materiał nadesłany, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności21 lutego 202613:51

Nabór do Wydziału Edukacji i Usług Opiekuńczych w Urzędzie Miasta Wodzisławia Śląskiego

Nabór do Wydziału Edukacji i Usług Opiekuńczych w Urzędzie Miasta Wodzisławia Śląskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Aktualności21 lutego 202614:57

Weekend w Wodzisławiu Śląskim

Weekend w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.