Gimnazjum nr 2 zorganizowało rajd

Już po raz kolejny Gimnazjum nr 2 im. Ziemi Wodzisławskiej zorganizowało Rowerowy Rajd Integracyjny Klas Pierwszych, z którego można było wrócić z ... dwoma rowerami, ponieważ w szkolnej loterii główną nagrodą było rower górski.
18 września, w sobotni, słoneczny ranek, przed budynkiem szkoły zebrali się pierwszoklasiści wraz z opiekunami. Część uczniów przybyła na rowerach, pozostali mieli do pokonania odcinek pieszo. W tym roku trasa przebiegała ulicami: Daszyńskiego, placem Gladbeck, ulicą Kubsza, Powstańców Śląskich, Bogumińską, Rzeczną, Żwirki i Wigury, Rogowską, Czyżowicką, Cisową, aż do miejsca docelowego, czyli klubu sportowego Gosław Jedłownik.
Nie zabrakło szeregu atrakcji, przygotowane zostały na tę okazję konkurencje sportowo – rekreacyjne, w których brały udział klasy pierwsze wraz z wychowawcami, min.: przeciąganie liny, konkurs na najdłuższy lot skonstruowanego przez siebie papierowego samolotu, układanie wierszy o rajdzie. Zwycięzcą zostali uczniowie z klasy I a z wychowawczynią p. mgr Edytą Krebs, którzy bezapelacyjnie pokonali swoich rywali. Ogłoszony został także konkurs fotograficzny na najlepsze zdjęcie klasowe z rajdu.
Największą chyba jednak atrakcją okazała się loteria, w której główną nagrodą był rower górski. Szczęśliwym właścicielem stał się uczeń klasy I b – Mateusz Kubiak.
Wszyscy zgromadzeni mieli również okazję kibicować szczególnemu rodzajowi meczu piłki nożnej: nauczyciele kontra uczniowie. Emocji tego dnia nie brakowało. Wszystkim towarzyszyły dobre nastroje, a spędzony wspólnie czas pozwolił nie tylko się zrelaksować, ale przede wszystkim lepiej poznać i zintegrować.
opr.pro
Komentarze (0)
Dodaj komentarz