Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja20 maja 201117:45

Wąż Prysznicowy w starej walizce

Wąż Prysznicowy w starej walizce - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Do Wodzisławia przyjechał Rafał Witek – autor powieści i wierszy dla dzieci i młodzieży. Przywiózł ze sobą starą walizkę pełną niespodzianek. Jej zawartość mieli okazje poznać uczniowie czterech wodzisławskich podstawówek, którzy dzisiaj rano spotkali się z pisarzem w bibliotece.

Rafał Witek, autor powieści, wierszy i słuchowisk radiowych dla dzieci i młodzieży, nie tylko w barwny i atrakcyjny sposób opowiedział uczniom czterech wodzisławskich podstawówek o swojej twórczości, ale też przygotował dla nich słowne zagadki. Podczas spotkania ważną rolę odgrywała przyniesiona przez pisarza stara, brązowa walizka, która kryła wiele niespodzianek. - Patryku, jesteś bojaźliwy czy twardy? - zwrócił się do chłopca, który na ochotnika postanowił wziąć udział w jednym z przygotowanych zadań. - Twardy – zapewnił Patryk. - To dobrze, bo w walizce jest wąż. Czy możesz pomóc mi go wyjąć? Ale uważaj. On jest zły, bo podczas podróży trochę go wytrzęsło – ostrzegał autor. Dzielny Patryk sięgnął  ręką do walizki. Jednym zdecydowanym ruchem ujarzmił ukrytą w niej bestię. Śmiechu było co niemiara. - To wąż prysznicowy.  Jeden z bohaterów książki "Julka Kulka, Fioletka i ja" – wyjaśnił pisarz i odczytał dzieciom stosowny fragment.

Według Rafała Witka dla dzieci można pisać o wszystkim. - Znajomy powiedział mi, że nie można. Zdenerwowałem się i pytam go: "Jak to nie można? O czym nie można? On mi odpowiada, że na przykład o polityce nie można – wspomniał pisarz i na dowód, że jego znajomy się mylił, przeczytał młodym słuchaczom wiersz o wyborach pod tytułem "W kocim kraju". Został za to nagrodzony gromkimi brawami.

Dzisiejsze spotkanie z Rafałem Witkiem odbyło się w ramach projektu "Książkowy zawrót głowy", na który Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu otrzymała dofinansowanie z  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(m)

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności24 grudnia 202520:57

Gotowość bez przerwy. Osiemnastomiesięczne dziecko wymagało pomocy. Interweniował śmigłowiec LPR

Gotowość bez przerwy. Osiemnastomiesięczne dziecko wymagało pomocy. Interweniował śmigłowiec LPR - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Szpital Powiatowy w Wodzisławiu Śląskim
Sport23 grudnia 202519:56

Mariusz Pawełek dyrektorem sportowym Unii Turza Śląska

Mariusz Pawełek dyrektorem sportowym Unii Turza Śląska - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Unia Turza Śląska, fot. Karol Fieroch
Reklama
Aktualności23 grudnia 202511:41

Styczeń w Wodzisławiu Śląskim [KALENDARIUM]

Styczeń w Wodzisławiu Śląskim [KALENDARIUM] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Wodzisław Śląski, fot. Dorota Piecha
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja24 grudnia 202514:32

Gdy rodzi się dobro. Jasełka w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim [FOTO]

Gdy rodzi się dobro. Jasełka w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Grudzień w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim od lat nierozerwalnie związany jest z jasełkami. To wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych tradycji, każdego roku staje się okazją do wspólnego przeżywania atmosfery Bożego Narodzenia, refleksji nad jego przesłaniem oraz integracji całej społeczności szkolnej.

opr. red., źródło: ZST Wodzisław Śląski
Aktualności23 grudnia 202513:21

Pszów: Młodzi radni z mandatem

Pszów: Młodzi radni z mandatem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Pszów
Reklama
Aktualności23 grudnia 202511:24

Gmina Godów: W Wigilię i Sylwestra PSZOK będzie nieczynny

Gmina Godów: W Wigilię i Sylwestra PSZOK będzie nieczynny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Godów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.