Wodzisławska czwórka przystąpiła do programu wsparcia systemu żywienia dzieci

Po raz kolejny Zespół Szkolno-Przedszkolny numer 4 w Wodzisławiu Śląskim przystąpił do programu Żółty Talerz.
Żółty Talerz to program wsparcia systemu żywienia dzieci poprzez działanie tam, gdzie konkretne dziecko siada do posiłku: w stołówce, w świetlicy, czy też w domu rodzinnym. Żółty Talerz został uruchomiony przez Kulczyk Foundation jako sojusz z najbardziej skutecznymi polskimi organizacjami pomocowymi: Caritas, Towarzystwem Przyjaciół Dzieci, Polskim Czerwonym Krzyżem, Bankami Żywności i SOS Wioskami Dziecięcymi.
W ramach programu realizowane są 4 strategiczne cele:
- Zwiększenie liczby żywionych dzieci.
- Poprawę jakości i intensywności żywienia.
- Aktywizację lokalnych społeczności wokół żywienia dzieci.
- Zapewnienie wiedzy pomocnej w prawidłowym żywieniu najmłodszych.
Dzieci z wodzisławskiej czwórki zdecydowanie odczuwają poprawę jakości i intensywności żywienia. - Otrzymują owoce, warzywa, soki, produkty mleczne typu desery, jogurty actimel w czasie pobytu w szkole i przedszkolu, niektóre produkty zabierają również do domu. Ze Śląskiego Banku Żywności w Chorzowie otrzymujemy również warzywa i nabiał, które to produkty wzbogacają codzienny jadłospis żywienia na stołówce. Stowarzyszenie „Razem na Szybiku” jako przedstawiciel lokalnej społeczności, współuczestniczy w prawidłowym żywieniu uczniów i przedszkolaków. Współpraca z Kulczyk Foundation daje również możliwość edukacji od najmłodszych lat w zakresie prawidłowego żywienia – podsumowuje nauczycielka Grażyna Malik.





![Tu należy spodziewać się przerw w dostawie prądu [HARMONOGRAM WYŁĄCZEŃ] Tu należy spodziewać się przerw w dostawie prądu [HARMONOGRAM WYŁĄCZEŃ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775392827prad-.jpg)

![Wyjazdy na Sardynię pod lupą. Burmistrz Pszowa odpiera oskarżenia. Sprawę komentuje Kanał Zero [WIDEO] Wyjazdy na Sardynię pod lupą. Burmistrz Pszowa odpiera oskarżenia. Sprawę komentuje Kanał Zero [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780910210pszow-.jpg)














![Święto strażaków z Łazisk. 115-lecie OSP i otwarcie nowoczesnej infrastruktury [FOTO] Święto strażaków z Łazisk. 115-lecie OSP i otwarcie nowoczesnej infrastruktury [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780911712712745494-1434214402073868-8909918864171573902-n-.jpg)
















Komentarze (0)
Dodaj komentarz