Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja30 sierpnia 201814:37

Akcja Lato w WCK pełna wrażeń

Akcja Lato w WCK pełna wrażeń - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Świetna zabawa towarzyszyła wszystkim dzieciakom, które w ramach akcji „Lato w mieście” wakacyjne dopołudnia postanowiły spędzić z Wodzisławskim Centrum Kultury. Zróżnicowany i ciekawy program oraz innowacyjne zajęcia nie pozwoliły im się nudzić. 

Łącznie w WCK w ramach akcji „Lato w mieście” przez 26 dni odbyło się 28 wydarzeń trwających 41 godzin. Z wakacyjnej oferty placówki skorzystało około 850 dzieci. 
Uczestnicy akcji mogli wybierać między warsztatami rozwijającymi kreatywność i pobudzającymi wyobraźnię, a także zajęciami ekologicznymi, ruchowymi, grami i zabawami, zajęciami muzycznymi, fotograficznymi, grami planszowymi, a także projekcjami filmowymi. Dzięki zaproszeniu do współpracy ciekawych osób, dzieciaki miały okazję przyjrzeć się pracy fotografa, poznać tajniki gry na instrumentach perkusyjnych, a także podglądać życie pszczół. Nie zabrakło zajęć plastycznych, podczas których wykonywały ule, samochody, torebki, biżuterię, projektowały ubrania, a także wcieliły się w rolę architekta i modela. Wiele radości sprawiły im warsztaty slime, czyli robienie popularnie nazywanych glutków. Mogły też pogłówkować nad grami planszowymi, sprawić sobie spersonalizowane zakładki do książek, pozować w blasku fleszy aparatów, a nawet wcielić się w dzikiego stwora. W ramach cyklu „Kino dzieci” w każdy czwartek młodzi widzowie zasiadali przed wielkim ekranem, oglądając ciekawe projekcje filmowe.

Przygotowując zajęcia plastyczne dla dzieci WCK inspirowało się materiałami wydawnictwa „Dwie Siostry”. Postawiło również na ekologię. Produkty wykorzystane do zajęć to w większości surowce ekologiczne i materiały recyklingowe. 

- Wakacyjna oferta WCK spotkała się z dużym zainteresowaniem i świetnym odbiorem jej uczestników. Świadczy o tym nie tylko wysoka frekwencja, ale też wiele pozytywnych komentarzy chociażby ze strony rodziców – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Autor: WCK, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności21 listopada 202511:06

Pracownicy służb społecznych uhonorowani [FOTO]

Pracownicy służb społecznych uhonorowani [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W środę, 19 listopada w Powiatowym Centrum Konferencyjnym odbyła się uroczystość związana z tegorocznymi obchodami Dnia Pracownika Socjalnego - branżowego święta pracowników nie tylko pomocy społecznej, ale całego szeroko pojętego sektora wsparcia osób w gorszym położeniu lub zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności19 listopada 202510:02

Wodzisław Śląski aktywnie wspiera osoby starsze

 Wodzisław Śląski aktywnie wspiera osoby starsze - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Biuro Kultury i Promocji
Reklama
Aktualności21 listopada 202511:21

Konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Rydułtowach

Konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Rydułtowach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja21 listopada 202512:10

Kulinarne arcydzieła. Za nami Śląska Jesień Kulinarna [FOTO]

Kulinarne arcydzieła. Za nami Śląska Jesień Kulinarna [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Dopiero uczą się zawodu w klasach gastronomicznych, ale już tworzą dania, których nie powstydziliby się szefowie kuchni. I to takie, które nie tylko pięknie wyglądają, ale i wyśmienicie smakują. W Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim zakończyła się Śląska Jesień Kulinarna. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był żurek śląski.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Sport21 listopada 202510:14

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.