Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja3 czerwca 201911:38

ZPiT Vladislawia z wyróżnieniem w Katowicach

ZPiT Vladislawia z wyróżnieniem w Katowicach - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia działający w ramach Armatorskiego Ruchu Artystycznego ARA w Wodzisławskim Centrum Kultury zdobył wyróżnienie na V Ogólnopolskim Konkursie Tańca o Puchar Czarnych Diamentów w katowickim Pałacu Młodzieży, który odbył się 1 czerwca br.

Wśród zespołów zakwalifikowanych do konkursu zaprezentowały się grupy m.in. z Cieszyna, Krakowa, Tychów, Żor czy Radzionkowa. Zespół z Wodzisławia Śląskiego zatańczył 4 suity. Grupa "C" zaprezentowała suitę tańców podlaskich w choreografii Mireli Tlołki, grupa "D" zatańczyła suitę tańców żywieckich w choreografii Dominiki Brzozy-Piprek, a grupa "F" wykonała suitę tańców cieszyńskich autorstwa Wandy Bukowskiej. Najlepiej zaprezentowała się grupa "E" z suitą tańców spiskich pt. „Pod Tatrami”, do której choreografię przygotowała Dominika Brzoza-Piprek. ZPiT Vladislavia otrzymał za ten występ wyróżnienie. Do każdego pokazu akompaniowała kapela Vladislavia pod kierownictwem Katarzyny Nochcińskiej.

- Gratuluję artystom z Vladislavii zdobytego wyróżnienia i cieszę się, że mogą prezentować swoje umiejętności podczas ważnych konkursów i festiwali – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK. Ogłoszeniu wyników towarzyszyło wiele emocji, zwłaszcza, że w roku ubiegłym Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia również wrócił z nagrodami z konkursu. Uczestników oceniało profesjonalne jury, w skład którego weszli specjaliści z dziedziny folkloru i tańca. Najpierw zakwalifikowali grupę „E” do finału, by następnie przyznać jej wyróżnienie. Jest to ogromny sukces dla ZPiT Vladislavia oraz radość.

Autor: WCK, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności12 marca 202611:23

Śniadanie wielkanocne bez samotności. Wodzisław znów zaprasza do wspólnego stołu

Śniadanie wielkanocne bez samotności. Wodzisław znów zaprasza do wspólnego stołu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. CAS
Reklama
Aktualności11 marca 202611:57

Sprawy urzędowe krok po kroku: przewodnik po USC

Sprawy urzędowe krok po kroku: przewodnik po USC - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Aktualności11 marca 202610:27

Nowa droga w Kokoszycach. Trwa przebudowa bocznej ulicy Strażackiej

Nowa droga w Kokoszycach. Trwa przebudowa bocznej ulicy Strażackiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. ZDM
Aktualności12 marca 202612:07

Od 1 stycznia stare kotły są nielegalne. Sprawdź, czy twój piec spełnia przepisy

Od 1 stycznia stare kotły są nielegalne. Sprawdź, czy twój piec spełnia przepisy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności12 marca 202611:54

Świąteczne smaki i tradycje w Czyżowicach. Pokaz Stołów Wielkanocnych już w niedzielę

Świąteczne smaki i tradycje w Czyżowicach. Pokaz Stołów Wielkanocnych już w niedzielę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności12 marca 202621:19

Cios mamuta wraca do Muzeum

Cios mamuta wraca do Muzeum  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Muzeum w Wodzisławiu Śląskim
Sport13 marca 202611:43

Weekendowy Niezbędnik KIbica

Weekendowy Niezbędnik KIbica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.