Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja22 października 201912:55

Weekend pełen atrakcji w Wodzisławiu

Weekend pełen atrakcji w Wodzisławiu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Weekend obfitował w mnóstwo niepowtarzalnych wydarzeń w naszym mieście. Nie zabrakło imprez kulturalnych, prozdrowotnych i sportowych.

O tym, że z humorem trzeba żyć przekonywał w piątkowy wieczór Kabaret Paranienormalni. Kabaret wystąpił na deskach Wodzisławskiego Centrum Kultury i z powodzeniem przekonał widzów, że chociaż czasami nie bywa różowo, a życie to nie bajka, w pokonaniu trudności zawsze pomoże poczucie humoru.

W sobotę na wodzisławskim Rynku odbył się "Wodzisławski Ekobazar". Mieszkańcy mogli zaopatrzeć się w żywność ekologiczną. Mogli zasmakować smacznych i zdrowych, m.in. chlebów, serów, soków, wędlin, ciast, miodów. Nie zabrakło również własnoręcznie robionej biżuterii, serwetek, toreb.

W godzinach popołudniowych na płycie Rynku miała miejsce kontynuacja VI Wodzisławskiej Nocy Teatrów. Wydarzenie zainaugurowała plenerowa wystawa obrazów autorstwa członków radlińskiej Grupy Twórczej "Pasja". Przed wodzisławianami zaprezentował się Teatr Eksperymentalny Poszukiwań Twórczych Epidemia z Mysłowic. Artyści wystąpili ze spektaklem pantomimy pn. "Legenda z Utopcem w tle".

Sobotni wieczór upłynął pod znakiem muzycznych doznań. Do Wodzisławia Śląskiego zawitał zespół polskiej sceny alternatywno-popowej, Sorry Boys. Koncert odbył się w ramach trasy koncertowej pn. "Miłość". Wodzisławska publiczność bawiła się znakomicie.

W miniony weekend odbyła się również 69. odsłona Wystawy Konkursowej Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Podczas wydarzenia można było zobaczyć 50 kolekcji kanarków różnych ras, w tym kanarków kolorowych i kształtnych, a także papugi z kilku kontynentów.

Z kolei w niedzielę odbył się XI Maraton Wodzisławski im. Zbigniewa Marszałkowskiego. Zawodnicy rywalizowali ze sobą na dystansie 7 i 14 km. Trasa przebiegała lasami na granicach Wilchw i Mszany. Za nami także październikowe "Rodzinne Spotkanie z Teatrem". Tym razem na wodzisławskiej scenie zaprezentował się Teatr Gry i Ludzie z Katowic ze spektaklem pt. "Koty Trzy".

Autor: wodzislaw-slaski.pl, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport26 kwietnia 202623:02

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Sportowych emocji w miniony weekend nie brakowało. Najwięcej z nich dostarczyli piłkarze z regionu grający od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności27 kwietnia 202612:22

Utrudnienia w Wodzisławskim Centrum Kultury. Prace przy wejściu głównym

Utrudnienia w Wodzisławskim Centrum Kultury. Prace przy wejściu głównym - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Maciejewska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport28 kwietnia 202610:54

Medale dla Akademii Top Team. Udany start w zawodach SOLT w Opolu

Medale dla Akademii Top Team. Udany start w zawodach SOLT w Opolu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Akademia Sportowa Top Team
Kultura i Edukacja28 kwietnia 202611:08

Uczniowie z Wodzisławia na międzynarodowej scenie. SP nr 16 znów w Turcji [FOTO]

Uczniowie z Wodzisławia na międzynarodowej scenie. SP nr 16 znów w Turcji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. SP 16
Reklama
Aktualności28 kwietnia 202611:20

Biuro Rzecznika Konsumentów zamknięte. Sprawdź, gdzie szukać pomocy

Biuro Rzecznika Konsumentów zamknięte. Sprawdź, gdzie szukać pomocy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Kultura i Edukacja28 kwietnia 202611:31

Niebieskie Karty i ochrona dzieci. Bezpłatne szkolenie w Wodzisławiu Śląskim

Niebieskie Karty i ochrona dzieci. Bezpłatne szkolenie w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.