Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja22 października 201913:09

Wodzisławskie muzeum zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym

Wodzisławskie muzeum zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Fotografujecie? Interesujecie się historią? Lubicie nowe wyzwania? Jeśli tak to weźcie udział w konkursie fotograficznym organizowanym przez Muzeum w Wodzisławiu Śląskim.

Remont drogi wojewódzkiej 933, wymusza zmiany w krajobrazie. Już wkrótce bezpowrotnie wycięte zostaną drzewa rosnące wzdłuż tej trasy. Wiekowe topole, dęby i lipy były świadkiem tragicznej historii – to po tej właśnie drodze w styczniu 1945 roku szli więźniowie KL Auschwitz, uczestnicy Marszu Śmierci. Trudno w języku ludzkim znaleźć słowa, które wobec wielkiej machiny Holokaustu nie byłyby tylko banałem. Na temat zorganizowanej i zrealizowanej przez niemiecki system państwowy zbrodni powiedziano wiele. Czy jednak wystarczająco dużo? Gdyby te drzewa mogły mówić...

I oto szansa dla Was: czekamy na zdjęcia przedstawiające drogę 933. Spróbujcie oddać klimat trasy Marszu Śmierci, uchwyćcie jej ostatnie chwile. Na zdjęcia czekamy do końca listopada 2019 roku. Najlepsze prace przedstawimy na wystawie, stronie internetowej. Atrakcyjne nagrody czekają.

Co musicie zrobić?

1. Wykonajcie zdjęcia z wybranego odcinka DW 933 pomiędzy Pawłowicami a Pszczyną.

2. Prześlijcie nam CO NAJMNIEJ trzy powiązane ze sobą fotografie w formacie .jpg lub .tif na adres kontakt@muzeum.wodzislaw.pl wraz ze swoimi danymi (imię, nazwisko, wiek, miejscowość zamieszkania, miejsce zrobienia zdjęcia) do dnia 30 listopada 2019. Wysłanie zdjęć na adres Muzeum oznacza automatycznie wyrażenie zgody na publikację ich przez nas na stronie www.muzeum.wodzislaw.pl oraz na specjalnej wystawie.

3. Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród odbędzie się w grudniu br. O terminie uczestnicy konkursu zostaną poinformowani specjalnym mailem.

Autor: wodzislaw-slaski.pl, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności27 czerwca 202614:05

Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO]

Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Maciejewska
Reklama
Aktualności28 czerwca 202623:00

Baraż w piekarniku. Naprzód Krzyżkowice rozbił Ocice w finale walki o A klasę [FOTO]

Baraż w piekarniku. Naprzód Krzyżkowice rozbił Ocice w finale walki o A klasę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pszów:

W ekstremalnie trudnych warunkach atmosferycznych rozegrany został finał baraży o awans do klasy A Podokręgu Racibórz na sezon 2026/2027. Na boisku w Krzyżkowicach zmierzyły się miejscowy Naprzód oraz LKS Ocice. Termometry wskazywały temperaturę zbliżoną do 40 stopni Celsjusza, co oznaczało jeszcze większy upał niż podczas sobotniego barażu rozegranego w Pietrowicach Wielkich.

(greh)
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.