Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja29 grudnia 201114:31

Kamil Krakowiecki nie robi błędów

Kamil Krakowiecki nie robi błędów - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

14 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w XII Powiatowym Konkursie Ortograficznym. Mistrzem ortografii został Kamil Krakowiecki z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Wodzisławiu.

W minioną środę, 21 grudnia, w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śl. odbył się konkurs ortograficzny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Tekst dyktanda został przygotowany przez doradcę metodycznego języka polskiego, dr Monikę Witosz.

Jury konkursowe w składzie: Marek Krupa, Ewa Faroń, Lucyna Jendrysik, Weronika Paszkiewicz, Lidia Nowak i Stanisława Wieczorek było pod dużym wrażeniem świadomości językowej uczestników ortograficznej potyczki. Sami uczniowie stwierdzili, że tekst dyktanda nie należał do najtrudniejszych. „Niewidoczna dla przeciwnika horda skradała się poprzez ostnice włosowate i brnęła przez żółtordzawe  trzęślice upstrzone równymi śniegulkami, łąkowym chabrem i białą nostrzycą, by przedrzeć się na Szlak Bursztynowy”- to jedno z kilkunastu zdań, z którymi zmierzyli się uczestnicy konkursu.

Mistrzem poprawnej pisowni został Kamil Krakowiecki z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks.prof. Józefa Tischnera w Wodzisławiu Śl. Kolejne miejsca także przypadły w udziale panom. Drugie miejsce zajął bowiem Paweł Mijal z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w  Rydułtowach im. Noblistów Polskich, a trzecie Patryk Szulik, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks.prof. Józefa Tischnera w Wodzisławiu Śl.

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności12 maja 202510:53

Mężczyzna potrącony na A1. Interweniował śmigłowiec LPR

Mężczyzna potrącony na A1. Interweniował śmigłowiec LPR - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mszana:

Poważny wypadek na autostradzie A1 w powiecie wodzisławskim. Mężczyzna potrącony przez ciężarówkę, przetransportowany śmigłowcem do szpitala

red., fot. FB/OSP KSRG Połomia
Reklama
Aktualności13 maja 202513:31

Trzy zarzuty dla nieodpowiedzialnego 26-latka

Trzy zarzuty dla nieodpowiedzialnego 26-latka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Biznes12 maja 202511:36

Kolejna grupa przedsiębiorców dołączyła do biznesowej elity powiatu

Kolejna grupa przedsiębiorców dołączyła do biznesowej elity powiatu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.