Jazzowe improwizacje wybrzmiały ze sceny WCK

Rzeczywistość można opisywać na różne sposoby. Jednym z nich, zdaje się ciekawym, jest snucie opowieści za pomocą muzyki. Do świata pełnego przestrzeni, subtelności i improwizacji zabrali słuchaczy znakomici muzycy tworzący wydarzenie Przemysław Strączek Quartet - Zaduszki Jazzowe w WCK.
Marcin Kaletka, saksofonista, kompozytor oraz pedagog współpracujący ze znanymi postaciami polskiej oraz zagranicznej sceny jazzowej, Patryk Dobosz, perkusista okrzyknięty wirtuozem tego instrumentu, współpracujący z artystami światowego formatu, Piotr Narajowski, doceniony w prestiżowych konkursach jazzowych kontrabasista i Przemysław Strączek, jeden z najciekawszych polskich gitarzystów, którego pasja, determinacja oraz harmonia zaprowadziły na światowe sceny – dali popis swoich umiejętności na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury. Rzecz miała miejsce 30 października.
Zespół, poza odwołaniem do standardów jazzowych, wykonał także kompozycje z tegorocznej płyty „Fig Tree”, która odbiła się szerokim echem wśród krytyków muzycznych w Polsce i za granicą. To szósty album gitarzysty Przemysława Strączka, składający się z ośmiu autorskich kompozycji. Lider uchwycił w swojej muzyce zarówno magię jazzowej improwizacji, jaki i motorykę jazzowego brzmienia. Nie zabrakło też utworów w sposób szczególny dedykowanych kobietom.



![Blisko 300 biegaczy na starcie. Błękitna Wstęga Balatonu przyciągnęła tłumy [FOTO] Blisko 300 biegaczy na starcie. Błękitna Wstęga Balatonu przyciągnęła tłumy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774345378655848200-1463461572242115-463788788179775900-n-.jpg)



















![Dzień otwarty w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu [FOTO] Dzień otwarty w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774478142mini-1774456568ans-354-kopia-.jpg)

Komentarze (0)
Dodaj komentarz