Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja16 kwietnia 201208:45

Akcja profilaktyki narkomanii w szkołach

Akcja profilaktyki narkomanii w szkołach - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Warsztaty z zakresu profilaktyki narkotykowej przeznaczone są dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych. Zależy nam, aby młodzież nabyła wiedzę o szkodliwych następstwach używania substancji psychoaktywnych – mówi Eugeniusz Ogrodnik, zastępca prezydenta miasta.

Podczas spotkań omówione zostaną najważniejsze problemy związane z występowaniem zjawiska uzależnienia od narkotyków, możliwości sposobów poradzenia sobie z napięciem emocjonalnym oraz sposobów asertywnego odmawiania.

Przedstawimy uczniom osobiste historie osób uzależnionych. Zaprezentujemy m.in. tekst pacjenta uzależnionego, pozostającego aktualnie w terapii. Zawarty w nim przekaz wskazuje na destruktywne oddziaływanie substancji na życie autora – mówi Katarzyna Bosowska z firmy Fenix Psychoterapia Uzależnień, która przygotowuje warsztaty.

W rozmowach z uczniami prowadzący Marek Tomański, psycholog i psychoterapeuta uzależnień, zwróci również uwagę na zagrożenia płynące ze zmiany otoczenia, charaktersytyczne zjawiska ich wieku rozwojowego, a w konsekwencji potencjalne zagrożenia związane z większym prawdopodobieństwem sięgania po środki psychoaktywne.Młodzież musi zrozumieć co daja narkotyki, a czego nigdy od nich nie dostaną – mówi Marek Tomański.

Podobne w treści warsztaty zostaną zorganizowane również w gimnazjach. Ich program ma za zadanie obalić powszechnie obowiązujące mity na temat narkotyków, pomóc nauczycielom radzić sobie z tym problemem w szkole oraz dać rodzicom uczniów podstawową wiedzę na temat narkotyków.

UM Wodzisław Śl.
fot. wsysanie.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.