Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja23 listopada 202219:01

Przedszkolne spotkanie z policjantkami i Sznupkiem

Przedszkolne spotkanie z policjantkami i Sznupkiem - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

17 listopada w Publicznym Przedszkolu nr 16 odbyło się spotkanie przedszkolaków z policjantkami z wodzisławskiej komendy, którym towarzyszyła maskotka śląskiej policji "Sznupek".

Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi podstawowych zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci zarówno w przedszkolu, jak i w domu.

Panie policjantki przybliżyły dzieciom w praktyczny sposób najważniejsze zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz wygląd i znaczenie pojawiających się na drodze znaków drogowych. Podkreślona została konieczność noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Dzieci utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Pani policjantka objasniła i zademonstrowała również, w jaki sposób należy zachować się podczas ataku psa. Ponadto dzieci dowiedziały się się, jak bezpiecznie podróżować w samochodzie i jak ważne jest przypinanie pasów bezpieczeństwa w trakcie podróży.

Przedszkolaki ze skupieniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Sporym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania zawodu. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły zaproszonym gościom samodzielnie wykonaną laurkę i podziękowały gromkimi brawami za cenne wskazówki i poświęcony czas!

Autor: wodzislaw-slaski.pl, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Sport22 lutego 202615:10

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Aktualności23 lutego 202611:20

1192 interwencje i nowe wozy w służbie mieszkańcom. Strażacy podsumowali rok 2025

1192 interwencje i nowe wozy w służbie mieszkańcom. Strażacy podsumowali rok 2025 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Aktualności23 lutego 202621:43

Odszedł druh Lucjan Świerczyna. Były naczelnik OSP Rydułtowy

Odszedł druh Lucjan Świerczyna. Były naczelnik OSP Rydułtowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/KSRG OSP Rydułtowy
Aktualności23 lutego 202611:42

Twoja reakcja ma znaczenie. Wodzisław rozpoczyna kampanię o zdrowiu psychicznym

Twoja reakcja ma znaczenie. Wodzisław rozpoczyna kampanię o zdrowiu psychicznym - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności23 lutego 202621:53

Cyberoszuści znowu w akcji!

Cyberoszuści znowu w akcji! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KWP Katowice, fot. poglądowe/AI
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.