Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja30 października 202311:39

Publiczne Przedszkole nr 19 ma już 40 lat

Publiczne Przedszkole nr 19 ma już 40 lat - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Od 40 lat tworzą miejsce, w którym dzieci rozwijają się i odkrywają swoje ukryte talenty. Od 40 lat poza edukacyjną przestrzenią kreują ciepłe i kochające środowisko, w którym wodzisławskie maluchy czują się po prostu szczęśliwe. Publiczne Przedszkole nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi w Wodzisławiu Śląskim świętowało w piątek, 27.10., swoje 40-lecie.

40 lat minęło...

Z okazji jubileuszu w placówce odbyło się uroczyste świętowanie. Wśród zaproszonych gości byli m.in. przedstawiciele władz samorządowych - prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca wraz z pierwszym zastępcą Izabelą Kalinowską, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta - Grzegorz Hajduczek, przyjaciele przedszkola, nauczyciele, przedszkolaki oraz ich rodziny.

- Dziękuję, że od tylu lat tworzycie to wspaniałe miejsce, że opiekujecie się naszymi pociechami, że dajecie im ogrom radości i szczęścia - mówił prezydent naszego miasta podczas uroczystości.

Podczas gali odbyło się również pasowanie przedszkolaków przez dyrektor Marzenę Jargoń. Wydarzenie uświetniły występy artystyczne dzieci. Nie zabrakło wspólnych tańców i śpiewów oraz słodkiego poczęstunku.

Ponadto podczas obchodów na ręce dyrektor został złożony certyfikat uzyskanie przez placówkę tytułu Przedszkola Daltońskiego. Edukacja daltońska to nowatorskie podejście do edukacji, które na pierwszym miejscu stawia na rozwój i samodzielność dzieci. To szansa na zapewnienie przedszkolakom wszechstronnego rozwoju, przy jednoczesnym zachowaniu indywidualności każdego z nich.

O przedszkolu

Publiczne Przedszkole nr 19 powstało w 1983 roku. Obecnie w przedszkolu funkcjonuje pięć oddziałów: trzy grupy integracyjne, grupa masowa i grupa terapeutyczna dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Przedszkole zatrudnia specjalistów: psychologa, logopedę - neurologopedę, terapeutę dogoterapii, rehabilitanta ruchowego - terapeutę SI, pedagogów specjalnych, oligofrenopedagogów, surdopedagoga, tyflopedagoga, terapeutów pedagogicznych. Od wielu lat w placówce organizowane są zajęcia dogoterapii. Przedszkolaki biorą udział w corocznych przeglądach, festiwalach i olimpiadach dziecięcych, organizowanych na terenie naszego miasta.

Przedszkole posiada bogato wyposażone sale zabaw, gabinet logopedyczny, salkę gimnastyczną ze specjalistycznym sprzętem do terapii, salę doświadczania świata oraz salę terapeutyczną. Dużą atrakcją dla dzieci jest suchy basen, zjeżdżalnie, kołyski oraz sprzęt gimnastyczny.

Autor: wodzislaw-slaski.pl, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności1 grudnia 202319:21

Zimowe utrzymanie dróg. Do kogo dzwonić?

Zimowe utrzymanie dróg. Do kogo dzwonić? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Od kilku dni obserwujemy znaczne pogorszenie pogody. Opady śniegu oraz coraz niższa temperatura mogą powodować zagrożenie na drodze. Poniżej znajdziecie między innymi listę telefonów, pod którymi można zgłaszać problemy związane z zimowym utrzymaniem dróg.

wodzislaw-slaski.pl
Aktualności1 grudnia 202309:57

Wodzisław Śląski przygotowuje się na zmiany klimatu

Wodzisław Śląski przygotowuje się na zmiany klimatu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl, fot. pixabay.com
Reklama
Reklama
Sport1 grudnia 202311:21

W mrozie i błocie. Rowerowe zmagania podczas CYCLOCROSS 2023 [FOTO]

W mrozie i błocie. Rowerowe zmagania podczas CYCLOCROSS 2023 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

W mroźny, niedzielny poranek 26 listopada odbyły się Otwarte Mistrzostwa Rydułtów w kolarstwie górskim i przełajowym, inaczej Cyclocross 2023!

UM Rydułtowy
Reklama
Sport1 grudnia 202309:26

Weekendowy Niezbędnik KIbica

Weekendowy Niezbędnik KIbica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności1 grudnia 202311:05

Wodzisławska Perła zaprasza na kiermasz świąteczny

Wodzisławska Perła zaprasza na kiermasz świąteczny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności1 grudnia 202313:20

Miasto Wodzisław Śląski ma nową sekretarz

Miasto Wodzisław Śląski ma nową sekretarz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

1 grudnia stanowisko sekretarz miasta objęła dotychczasowa dyrektor Centrum Rozwoju Miasta Anna Szweda-Piguła.

UM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Aktualności1 grudnia 202315:00

Powiatowy Urząd Pracy z tytułem Lider Aktywizacji Osób Młodych 2023

Powiatowy Urząd Pracy z tytułem Lider Aktywizacji Osób Młodych 2023 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności2 grudnia 202315:00

Wystartowała Zimowa Osada Mikołaja

Wystartowała Zimowa Osada Mikołaja - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wystartowała Zimowa Osada Mikołaja
Reklama
Reklama
Reklama
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.