Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja30 października 202319:37

Pszów. Bajtlowo Kraina przy Annie już działa

Pszów. Bajtlowo Kraina przy Annie już działa - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Pszów:

Uroczystość nadania imienia rozpoczęła się w piątek (27.10) o 10.30. Wszystkich gości witały maskotki przedszkola Ania i Leon oraz panie w strojach śląskich.

Na początku głos zabrała dyrektor przedszkola Hanna Musioł-Bluszcz oraz zastępca Burmistrza Miasta Pszów Piotr Kowol witając wszystkich gości. Została odczytana uchwała Rady Miasta Pszów o nadaniu imienia Przedszkolu nr 3 w Pszowie przez przewodnicząca Rady Miasta Pszów- Elżbietę Idziaczyk. W ten sposób dokonano uroczystego nadania imienia. Odtąd pełna nazwa placówki brzmi: Przedszkole nr 3 w Pszowie Bajtlowo Kraina przy „Annie”.

Następnie odsłonięto urzędową tablicę z nazwą przedszkola przez wiceburmistrza, przewodniczącą Rady Miasta, dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Rybniku Ireneusza Komorowskiego, wizytator Marię Szymanowską, dyrektora ZOPO Mirellę Ogrocką oraz dyrektor przedszkola Hannę Musioł-Bluszcz. Rada Rodziców natomiast wraz z wychowankami odsłonili logo przedszkola. Dzieci krótkimi wierszykami zaprosili do przedszkola gości na występy artystyczne.

Dzieci i nauczyciele wystąpili dla gości

Na pięknie przystrojonej sali przedszkola w balony, loga odbyły się występy artystyczne nie tylko najmniejszych aktorów, ale również nauczycieli. Wicedyrektor Przedszkola nr 3 w Pszowie Monika Wełniak uroczyście zapowiadała wszystkie występy.

Na samym początku grupa Iskierki pod kierunkiem Lucyny Kosik zatańczyła wspaniałego poloneza, po którym na scenę z wierszem „Bajtlowo Kraina” autorstwa swojej mamy Michaliny, wyszła absolwentka naszego przedszkola Milenka Sowa. Goście podziwiali wiersze, skecze śląskie w wykonaniu dzieci z grupy Kreciki, tańce w wykonaniu dzieci z grup Węgielki, Szybusie.

Wesołym akcentem był występ pani Iwony Fojcik, Joanny Gabryszak oraz Darii Sobek w skeczu „Ślaskie godki”. Na końcu wszyscy aktorzy duzi i mali wraz z maskotkami przedszkola Anią i Leonem pojawili się na scenie w piosence Ballada o Bajtlowej Krainie przy „Annie”, w której autorem słów jest Marek Fibic zaś autorem muzyki zespół MBand. Niejeden uczestnik uroczystości uronił łezkę.

Wspomnienia i opowieści

Po występach artystycznych głos zabierali wybrani goście: byli dyrektorzy KWK Anna Jerzy Polok, Ernestyn Kubek oraz główny inżynier energomechaniczny KWK Anna – Stanisław Tytko. Przybliżyli historię przedszkola, które powstało dzięki kopalni.

Kolejno głos zabierali poprzedni dyrektorzy placówki: pierwsza dyrektor Maria Makoś, następnie długoletnia dyrektor Przedszkola nr 3 w Pszowie Irena Pierchała. Po wzruszających słowach głos zabrała dyrektor Przedszkola nr 3 w Pszowie Bajtlowo Kraina przy „Annie” Hanna Musiol-Bluszcz, która w skrócie przybliżyła gościom uzasadnienie wyboru imienia i działania popularyzujące imię, które przedszkole prowadziło w ramach realizacji procedury nadania imienia.

Na końcu uroczystości głos zabierali: wiceburmistrz Piotr Kowol, dyrektor delegatury Ireneusz Komorowski, dyrektor ZOPO Mirella Ogrocka, prezes oddziału międzygminnego ZNP Czesława Tosta.

Pamiątkowe statuetki dla zaproszonych gości

Na koniec w podziękowaniu za udział w tak uroczystym i historycznym wydarzeniu dla przedszkola dyrekcja oraz personel rozdali statuetki wszystkim gościom: przedstawicielom organu prowadzącego na czele z zastępcą burmistrza, organowi prowadzącemu nadzór pedagogiczny na czele z dyrektorem, pracownikom ZOPO z dyrektor, dyrektorom szkół i przedszkoli, biblioteki, MOK-u, kierownikowi świetlicy środowiskowej, koordynatorowi Świetlicy Radość Życie, prezesowi oddziału międzygminnego ZNP, Radzie Rodziców, przyjaciołom i sponsorom przedszkola. Wszyscy goście na ręce dyrektora przedszkola złożyli pamiątkowe prezenty.

Po oficjalnej części zaproszono gości na poczęstunek. Poproszono o wpisywanie się do kroniki przedszkolnej i zwiedzanie Izby Pamięci Przedszkola nr 3 w Pszowie Bajtlowo Kraina przy „Annie”.

Autor: UM Pszów, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności1 grudnia 202319:21

Zimowe utrzymanie dróg. Do kogo dzwonić?

Zimowe utrzymanie dróg. Do kogo dzwonić? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Od kilku dni obserwujemy znaczne pogorszenie pogody. Opady śniegu oraz coraz niższa temperatura mogą powodować zagrożenie na drodze. Poniżej znajdziecie między innymi listę telefonów, pod którymi można zgłaszać problemy związane z zimowym utrzymaniem dróg.

wodzislaw-slaski.pl
Aktualności1 grudnia 202309:57

Wodzisław Śląski przygotowuje się na zmiany klimatu

Wodzisław Śląski przygotowuje się na zmiany klimatu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl, fot. pixabay.com
Reklama
Reklama
Sport1 grudnia 202311:21

W mrozie i błocie. Rowerowe zmagania podczas CYCLOCROSS 2023 [FOTO]

W mrozie i błocie. Rowerowe zmagania podczas CYCLOCROSS 2023 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

W mroźny, niedzielny poranek 26 listopada odbyły się Otwarte Mistrzostwa Rydułtów w kolarstwie górskim i przełajowym, inaczej Cyclocross 2023!

UM Rydułtowy
Reklama
Sport1 grudnia 202309:26

Weekendowy Niezbędnik KIbica

Weekendowy Niezbędnik KIbica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności1 grudnia 202311:05

Wodzisławska Perła zaprasza na kiermasz świąteczny

Wodzisławska Perła zaprasza na kiermasz świąteczny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności1 grudnia 202313:20

Miasto Wodzisław Śląski ma nową sekretarz

Miasto Wodzisław Śląski ma nową sekretarz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

1 grudnia stanowisko sekretarz miasta objęła dotychczasowa dyrektor Centrum Rozwoju Miasta Anna Szweda-Piguła.

UM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Aktualności1 grudnia 202315:00

Powiatowy Urząd Pracy z tytułem Lider Aktywizacji Osób Młodych 2023

Powiatowy Urząd Pracy z tytułem Lider Aktywizacji Osób Młodych 2023 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności2 grudnia 202315:00

Wystartowała Zimowa Osada Mikołaja

Wystartowała Zimowa Osada Mikołaja - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wystartowała Zimowa Osada Mikołaja
Reklama
Reklama
Reklama
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.