Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja3 listopada 202318:51

SP 10 przystąpiła do realizacji projektu ABC Empatii

SP 10 przystąpiła do realizacji projektu ABC Empatii - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Szkoła Podstawowa nr 10 w Wodzisławiu Śląskim została zaproszona do realizacji projektu edukacyjnego fundacji Czepczyński Family Fundation "ABC Empatii". Celem projektu jest likwidacja barier i stereotypów związanych z osobami niepełnosprawnymi, a także zmiana myślenia i negatywnych postaw.

Założenia projektu

• pokazanie świata, w którym wszystkie dzieci zasługują na takie samo traktowanie, bez względu na ich stan zdrowia, wytłumaczenie językiem dziecka na czym polegają różne,
• niepełnosprawności i schorzenia oraz objaśnienie związanych z nimi różnic w codziennym funkcjonowaniu,
• uwrażliwienie dzieci na inny niż ich własny stan zdrowia,
• kształtowanie pozytywnych postaw wśród dzieci i ich rodziców,
• wsparcie metodyczne nauczycieli, wychowawców, opiekunów i wyposażenie ich w wartościowe materiały edukacyjne,
• wsparcie rodziców i opiekunów zaopatrując ich w narzędzie do rozmowy z dziećmi,
• nawiązanie długofalowej współpracy z organizacjami, fundacjami i stowarzyszeniami działających w obszarze niepełnosprawności.

Warsztaty w "Dziesiątce"

Uczniowie 3 klasy Szkoły Podstawowej nr 10 w Wodzisławiu Śląskim rozpoczęli już przygodę z budowaniem i wzmacnianiem zachowań empatycznych. Pierwsze zajęcia w ramach projektu stały się doskonałą okazją, by przyjrzeć się funkcjonowaniu osób z uszkodzeniem słuchu, niesłyszącym, niedosłyszącym oraz głuchym. Ponadto dzieci dowiedziały się, jak zadabać o swój słuch oraz poznały podstawy daktylografii, czyli migowego alfabetu palcowego oraz kilka zwrotów w języku migowym. Ponadto podjęli się próby odczytywania mowy z ust.

Przystąpienie do realizacji projektu

W związku z przystąpieniem wodzisławskiej "Dziesiątki" do realizacji projektu w środę, 11 października br. w murach placówki odbyła się uroczystość, w której oprócz uczniów klas 1-3 i nauczycieli, udział wzięli również prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca oraz doradca Zarządu Fundacji Czepczyński Family Foundation - Tomasz Jakubiec. W trakcie tego spotkania przekazano szkole materiały do realizacji projektu, dzięki któremu podniesiona zostanie jakość pracy dydaktycznej i wychowawczej.

- Cieszę się, że Fundacja Czepczyński Family Fundation dotarła ze swoim projektem do naszego miasta. Tego typu publikacje są niezwykle potrzebne. Wierzę, że będzie to nie tylko przyjemna lektura dla naszych uczniów, ale przede wszystkim źródło wartościowej wiedzy, z której będą mogli korzystać na co dzień - mówi prezydent Mieczysław Kieca.

Autor: wodzislaw-slaski.pl, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.