Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja7 listopada 202314:02

Srebrny jubileusz chóru Absolwent

Srebrny jubileusz chóru Absolwent - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Godów:

Chór Absolwent został założony w 1998 r. z okazji obchodów 60-lecia Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie. W tym roku świętuje więc srebrny jubileusz działalności. Uroczyste podsumowanie 25-lecia odbyło się 4 listopada w Gościńcu Wodzisławskim.

Chór powstał z okazji jubileuszu szkoły

Założycielem i pierwszym dyrygentem chóru była Małgorzata Tolarz, emerytowana nauczycielka Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie. Ćwierć wieku temu zebrała absolwentów tej placówki, jej byłych uczniów i zorganizowała ich w chór. - Zbliżały się obchody 60-lecia szkoły i ówczesny dyrektor Piotr Kowalewski poprosił mnie bym zorganizowała chórek, który zaśpiewałby podczas tych obchodów kilka piosenek - tak Małgorzata Tolarz wspominała początki chóru podczas poprzedniego jubileuszu 20-lecia chóru. Na jej wezwania odpowiedziało około 20 absolwentów placówki. W krótkim czasie opanowali trzy piosenki, wystąpili na jubileuszu i… postanowili dalej spotykać się, by ćwiczyć wspólne śpiewanie. Obecnie dyrygentem chóru jest Bożena Marcol, okazjonalnie wspiera ją jednak nadal również Małgorzata Tolarz. Członkami chóru są absolwenci szkoły. Chór występuje przede wszystkim w kościele parafialnym w Skrzyszowie i okolicznych miejscowościach oraz na licznych festiwalach i wydarzeniach poza gminą.

Jubilatowi życzymy kolejnych jubileuszy. I młodych głosów

W uroczystości jubileuszowej, która odbyła się 4 listopada udział wzięli m.in. przedstawiciele Gminy Godów: Przewodniczący Rady Gminy w Godowie Antoni Tomas oraz Sekretarz Gminy Brygida Dobisz. W imieniu Gminy przekazali życzenia i upominki. Obecny był również poseł Krzysztof Gadowski. Nie zabrakło wielu innych przyjaciół i sympatyków chóru.

Bożena Marcol powiedziała, że jubilatowi życzyć należy przede wszystkim kolejnych... jubileuszy. - Brakuje nam młodych osób, głosów młodych osób, które chciałyby zasilić chór. Czasem wspierają nas nasi byli członkowie, ale mamy nadzieję, że jakieś młode głosy zasilą nas na stałe - mówi dyrygent chóru. Obecnie chór liczy 32 członków - zarówno pań, jak i panów.

Sobotnie wydarzenie zostało uświetnione występem zespołu Kwaśnica Band, który zadbał o to, żeby chórzyści i przybyli goście dobrze się czuli. - Zabawa była przednia, bawiliśmy się jak jedna wielka rodzina - podkreśla Bożena Marcol.

Autor: UG Godów, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności15 lipca 202417:15

Przerwa technologiczna na Mancie do 28 lipca

Przerwa technologiczna na Mancie do 28 lipca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. MOSiR "CENTRUM"
Aktualności15 lipca 202417:19

Zapoznaj się z harmonogramami wywozu odpadów

Zapoznaj się z harmonogramami wywozu odpadów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. freepik.com
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.