Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja5 grudnia 202318:58

Wodzisławskie dyrektorki wzięły udział w bielańskim seminarium STEAM

Wodzisławskie dyrektorki wzięły udział w bielańskim seminarium STEAM - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Przedstawicielki grona dyrektorów wodzisławskich placówek oświatowych wzięły udział w Bielańskim Seminarium STEAM, które odbyło się na początku grudnia w Warszawie. Podczas wykładu oraz warsztatów zaprezentowane zostały inspirujące STEAMowe lekcje, korzystające z ciekawych rozwiązań i różnorodnych pomocy dydaktycznych.

O STEAMie

STEAM to nie tylko nowoczesny model edukacji, to przede wszystkim nowa filozofia w podejściu do uczenia. STEAM to połączenie pięciu kluczowych dyscyplin: nauk przyrodniczych (Science), technologii cyfrowych i analogowych (Technology), inżynierii (Engineering), sztuki i humanistyki (Arts & Humanities) oraz matematyki (Mathematics). Dzięki tak multidyscyplinarnemu podejściu do wychowania i edukacji, młodzi ludzie są holistycznie przygotowywani do wyzwań, które stawia przed nimi teraźniejszość i przyszłość.

Bielańskie seminarium STEAM

Uczestnicy wydarzenia mogli wsłuchać się w wykład prof. Marleny Plebańskiej. Profesor Plebańska jest prekursorką wprowadzania edukacji w modelu STEAM w Polsce. Przeszkoliła w tym nurcie tysiące studentów, nauczycieli, dyrektorów i metodyków. Od ponad dwóch dekad projektuje i wdraża rozwiązania w zakresie e-edukacji, zarządzania wiedzą i nowych mediów w edukacji w setkach polskich przedsiębiorstw, placówek edukacyjnych i organizacji pozarządowych.

Podczas swojego wystąpienia prof. Plebańska opowiedziała o uczeniu w modelu STEAM. Z kolei podczas warsztatów trenerzy związani z Fundacją STEAM Polska pokazali, jak ten nowoczesny system nauczania można wykorzystać w praktyce. Opowiedzieli o sposobach wyzwalania w uczniach pozytywnej energii, chęci nauki i odkrywania w nich pasji.

- Podczas tego wydarzenia usłyszeliśmy ponownie wiele ciepłych słów o wodzisławskiej strategii rozwoju oświaty oraz sposobie pracy z uczniami. To wielka duma i zaszczyt móc słyszeć te pochwały z ust tak wspaniałych specjalistów z całego kraju! - mówi prezydent Wodzisławia Śląskiego, Mieczysław Kieca.

Autor: wodzislaw-slaski.pl, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 marca 202409:13

Dębowy weteran padł ofiarą wandali

Dębowy weteran padł ofiarą wandali - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Egreen
Aktualności1 marca 202411:56

Pierwsze w powiecie Branżowe Centrum Umiejętności oficjalnie otwarte [FOTO]

Pierwsze w powiecie Branżowe Centrum Umiejętności oficjalnie otwarte [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Gorzyce:

W czwartek, 29.02. w Turzy Śląskiej otwarto pierwsze w powiecie wodzisławskim Branżowe Centrum Umiejętności firmy Śląskie Centrum Florystyczne Rekpol Sp. z o.o. Prawdopodobnie jest to jedyna tego rodzaju placówka w kraju dedykowana florystyce. W otwarciu uczestniczyli przedstawiciele powiatu.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. BCU Turza Śląska
Reklama
Sport1 marca 202409:18

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh), fot. arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja3 marca 202415:51

Zespół Sukces i Orkiestra KWK Rydułtowy na festiwalu w Nicei

Zespół Sukces i Orkiestra KWK Rydułtowy na festiwalu w Nicei - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

Po 5 latach od ostatniego wyjazdu udało się ponownie wrócić do tradycji Zespołu Sukces i Orkiestry KWK Rydultowy czyli do zagranicznych wyjazdów i pokazów na festiwalach poza granicami Polski. Zorganizować wyjazd po takiej przerwie nie było łatwym zadaniem, ale udało się!

opr. red.
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.