Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja6 grudnia 202318:17

SPIN ze srebrnym i brązowym medalem w Austrii

SPIN ze srebrnym i brązowym medalem w Austrii - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN reprezentował Polskę i miasto Wodzisław Śląski na Międzynarodowych Zawodach Tanecznych Perchtoldsdorfer Dance-Cup 2023 w Wiedniu. To kolejny zespół taneczny z Wodzisławskiego Centrum Kultury odnoszący sukcesy na arenie międzynarodowej. Turniej odbył się 2 grudnia br.

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN bierze udział w austriackich zawodach od wielu lat. W tym roku w konkursie brało udział 30 drużyn z całej Europy, od Polski, Węgier i Niemiec po Holandię i Anglię. Perchtoldsdorfer Dance-Cup jest konkursem o wysokiej randze ze względu na swój międzynarodowy charakter. Ten reklamujący się jako największy turniej formacji w Austrii i na świecie, przyciąga zespoły z wielu krajów Europy, zarówno latynoamerykańskie, jak i standardowe. Polskie formacje wykorzystują tutaj możliwość do zmierzenia się z zagraniczną konkurencją.

- Nasze trzy formacje wystąpiły w dwóch kategoriach. Formacja Carmen wystąpiła w kategorii Hobby League zajmując 3 miejsce w choreografii „Shivers”. Instruktorami i choreografami grupy są Paulina Adamczak-Fojcik, Artur Fojcik oraz Elżbieta Lasocka. Formacja Spin Ladies wystąpiła w kategorii Ladies Only zajmując wysokie 2 miejsce w choreografii „Renaissance”. Instruktorami i choreografami tej grupy są Sebastian Lasocki i Elżbieta Lasocka. Formacja Artemis wystąpiła w kategorii Ladies Only zajmując 7 miejsce w choreografii „Diamonds”. Instruktorami i choreografami są Paulina Adamczak-Fojcik i Artur Fojcik - relacjonują trenerzy Klubu Tańca Towarzyskiego SPIN.

Wyżej wymienione nagrody wywalczyli następujący tancerze: Marszolik Milena, Szmuk Lilianna, Ucher Julia, Pająk Julia, Zniszczoł Emilia, Berger Eliza, Kacper Szopa, Skrobol Kamil, Sarek Alex, Płowaś Krzysztof, Kucharczyk Mateusz, Kocur Wiktoria, Bober Aleksandra, Roga Pulina, Noczenska Oliwia, Szłyk Emilia, Twardzik Klaudia, Toman Magdalena, Rejmer Wiktoria.

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN działa w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA w Wodzisławskim Centrum Kultury od ponad 40 lat. Reprezentuje miasto Wodzisław Śląski na zawodach o randze wojewódzkiej, krajowej i międzynarodowej. Tancerze wielokrotnie stali na podium Mistrzostw Polski wpisując się tym samym w elitę najlepszych formacji tanecznych w naszym kraju. Zespół co roku ogłasza nabór na przełomie września i października. W kilku grupach wiekowych trenują tancerze w wieku od 7, młodzież oraz dorośli. Instruktorami klubu są Elżbieta Lasocka, Sebastian Lasocki, Artur i Paulina Fojcik.

Autor: wodzislaw-slaski.pl, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 marca 202409:13

Dębowy weteran padł ofiarą wandali

Dębowy weteran padł ofiarą wandali - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Egreen
Reklama
Aktualności1 marca 202411:56

Pierwsze w powiecie Branżowe Centrum Umiejętności oficjalnie otwarte [FOTO]

Pierwsze w powiecie Branżowe Centrum Umiejętności oficjalnie otwarte [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Gorzyce:

W czwartek, 29.02. w Turzy Śląskiej otwarto pierwsze w powiecie wodzisławskim Branżowe Centrum Umiejętności firmy Śląskie Centrum Florystyczne Rekpol Sp. z o.o. Prawdopodobnie jest to jedyna tego rodzaju placówka w kraju dedykowana florystyce. W otwarciu uczestniczyli przedstawiciele powiatu.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. BCU Turza Śląska
Sport1 marca 202409:18

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh), fot. arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja3 marca 202415:51

Zespół Sukces i Orkiestra KWK Rydułtowy na festiwalu w Nicei

Zespół Sukces i Orkiestra KWK Rydułtowy na festiwalu w Nicei - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

Po 5 latach od ostatniego wyjazdu udało się ponownie wrócić do tradycji Zespołu Sukces i Orkiestry KWK Rydultowy czyli do zagranicznych wyjazdów i pokazów na festiwalach poza granicami Polski. Zorganizować wyjazd po takiej przerwie nie było łatwym zadaniem, ale udało się!

opr. red.
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.