Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja20 listopada 201209:56

Podsumowanie projektu "Dorastam, pomagam dorosnąć"

Podsumowanie projektu
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Zajęcia o dojrzewaniu, miłości, seksualności i antykoncepcji, a także warsztaty z Super Nianią Dorotą Zawadzką oraz dziennikarką Katarzyną Bosacką z programu „Wiem, co jem”. W takich spotkaniach uczestniczyli uczniowie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim. Towarzyszyli im również rodzice. Wczoraj został podsumowany projekt „ Dorastam, pomagam dorosnąć”.

Stowarzyszenie ,,Czyń Dobro na rzecz niepełnosprawnych uczniów i absolwentów szkół i placówek specjalnych w Wodzisławiu Śląskim” otrzymało dotację w ramach konkursu „Rozwijanie aktywności społecznej niepełnosprawnych dzieci i młodzieży w 2012 r.” ogłaszanego przez Fundację PZU. Kwota dotacji to 28.120 zł. Projekt realizowany był od lipca 2012 r.


W ramach projektu 40 osób niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu lekkim wzięło udział w warsztatach psychoedukacyjnych prowadzonych przez edukatorów seksualnych: mgr Katarzynę Paszkowską oraz mgr Wojciecha Ronatowicza. Poruszone zostały tematy dotyczące dojrzewania płciowego i rozwoju psychoseksualnego dziewcząt i chłopców, niepokojących objawów dojrzewania seksualnego, seksualności człowieka w cyklu życia, tożsamości płciowej, przemocy seksualnej, antykoncepcji, chorób przenoszonych drogą płciową, odpowiedzialnego rodzicielstwa i opieki nad dzieckiem, zagrożeń rozwoju psychoseksualnego dla dzieci i młodzieży w Internecie oraz innych mediach, a także wartości związanych z seksualnością człowieka: męskość, kobiecość, miłość, małżeństwo, rodzicielstwo i odpowiedzialność.

Po warsztatach dla młodzieży odbyła się wycieczka integracyjna na Równicę. Pogoda dopisała i wszyscy mogli spróbować swych sił na trasach parku linowego. Uczniowie uczestniczyli też w przygodzie edukacyjnej, w czasie której szukali skarbu w górach.

Natomiast wczoraj, po podsumowaniu akcji, rodzice uczestniczyli w zajęciach dotyczących zdrowego żywienia. Prowadzone były przez lekarką internistką, dyplomowaną terapeutkę tradycyjnej medycyny chińskiej: Katarzynę Rejter – Grabowską oraz specjalistkę medycyny chińskiej Katarzynę Nuzikowską – Drozd.

Czar

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności17 lipca 202417:04

NMNZ: zamknięcie parkingu przy MOSiR Centrum od 18 lipca

NMNZ: zamknięcie parkingu przy MOSiR Centrum od 18 lipca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. LOOK UP - Drone photography
Reklama
Aktualności18 lipca 202417:50

Obchody Święta Policji wodzisławskiego garnizonu

Obchody Święta Policji wodzisławskiego garnizonu  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Aktualności17 lipca 202413:02

Wnioski o 300 plus cały czas wpływają. Wkrótce pierwsze wypłaty

Wnioski o 300 plus cały czas wpływają. Wkrótce pierwsze wypłaty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska Regionalna Rzeczniczka Prasowa ZUS w województwie śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.