Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja12 marca 202410:53

Żywa lekcja regionalizmu w Gołkowicach [FOTO]

Żywa lekcja regionalizmu w Gołkowicach [FOTO] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Godów:

W niedzielę, 10.03., w Ośrodku Kultury w Gołkowicach odbyła się Żywa lekcja regionalizmu „Drugi Raz na ludowo". Można było nie tylko zapoznać się z dawnymi tradycjami, ale też je posmakować i nauczyć się, jak o nie dbać, by nie zaginęły. Dodatkową atrakcją była wystawa historycznych militariów oraz prezentacja filmu poświęconego Gołkowicom.

W organizację Żywej Lekcji Regionalizmu, obok głównego organizatora - którym było Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Godowie - zaangażowało się wiele organizacji i osób. Były to Koło Gospodyń Wiejskich Gołkowice, Jastrzębskie Stowarzyszenie Eksploracyjne "Szpon", OSP Gołkowice, Klubowi Skata Gołkowice, Szkoła Podstawowa im. por. pil. Franciszka Surmy w Gołkowicach, Przedszkole Publiczne im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Gołkowicach, Gospodarstwo Rolne Adapto, Szkoła Tradycji ze Skrbeńska wraz z KGiGW Skrbeńszczanie, rękodzielnicy i artyści z Gołkowic oraz Natalia Rędzia i Wiktor Majzner. Bez ich zaangażowania stoiska nie byłyby tak bogato zaopatrzone.

A było co oglądać, smakować i kupować. Oprócz wielkanocnych ozdób, można było kupić różne lokalne pyszności, w tym swojskie masło, którego wyrobu również można było się nauczyć, a także rozmaite ciasta, ciasteczka i inne smakołyki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa militariów z okresu II wojny światowej, przygotowana przez Stowarzyszenie "Szpon".

Autor: UG Godów, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.