Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja16 marca 202412:58

Rzecznik konsumentów spotkał się z młodzieżą wodzisławskiego Ekonomika

Rzecznik konsumentów spotkał się z młodzieżą wodzisławskiego Ekonomika - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Wiele praktycznej wiedzy przekazał Dariusz Kalemba, Powiatowy Rzecznik Konsumentów, młodzieży z wodzisławskiego "Ekonomika", podczas lekcji zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Konsumenta.

Święto Konsumenta to doskonała okazja do refleksji nad rolą, jaką odgrywają konsumenci w dzisiejszym świecie oraz nad potrzebą zwiększania ich świadomości prawnej. Dlatego też na zaproszenie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl. Powiatowy Rzecznik Konsumentów Dariusz Kalemba poprowadził lekcję dla uczniów drugich klas o specjalności handlowiec i technik ekonomista. Gościa w murach szkoły powitała dyrektor Maria Lach.

Podczas spotkania rzecznik omówił kluczowe kwestie dotyczące m.in. sposobu i form zawierania umów, prawa do reklamacji, zwrotu towarów, czy praw konsumenta w przypadku zakupów online. Posługiwał się przy tym wieloma przykładami ze swojej pracy zawodowej. Opowiedział o przypadkach, z którymi się spotykał, i jakie działania podejmował w celu ochrony praw konsumenckich mieszkańców powiatu. Dzięki temu uczniowie mogli lepiej zrozumieć, jakie sytuacje mogą się zdarzyć w życiu codziennym oraz jak można skutecznie bronić swoich praw jako konsument.

– Edukacja w zakresie praw konsumenta jest niezwykle istotna, zwłaszcza w dobie dynamicznie rozwijającego się rynku i coraz większej liczby transakcji dokonywanych przez internet. Dlatego też inicjatywy takie jak ta mają kluczowe znaczenie w budowaniu świadomego społeczeństwa konsumenckiego – podkreśla Dariusz Kalemba, Powiatowy Rzecznik Konsumentów.

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.