Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja27 maja 202422:14

Nie Dejmy Sie na Festiwalu Aktywności Senioralnej

Nie Dejmy Sie na Festiwalu Aktywności Senioralnej - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

W ubiegły piątek, 24 maja, Artystyczna Rodzinka Seniorów „Nie Dejmy Sie" wystąpiła na III Festiwalu Aktywności Senioralnej w Orzeszu, który uświetnił II Targi Senioralne Powiatu Mikołowskiego. Imprezie patronował Starosta Mikołowski Mirosław Duży oraz Burmistrz Orzesza Mariusz Oleś. Zespół reprezentował miasto Wodzisław Śląski oraz Wodzisławskie Centrum Kultury.

Festiwal był wydarzeniem o randze wojewódzkiej, współfinansowany ze środków budżetu Województwa Śląskiego w ramach małych grantów. Wśród organizatorów znalazły się Rady Seniorów z Ornontowic, Gminy Wyry, Mikołowa, a także Forum Seniorów Powiatu Mikołowskiego.

- To był dla nas fantastyczny wyjazd. Zostaliśmy przyjęci niezwykle ciepło, a organizatorzy nie chcieli nas wypuścić do domu. Tak bardzo podobał im się nasz występ, że prosili o dodatkowy pokaz na bis. To cieszy. Gramy dla publiczności i kiedy jesteśmy tak życzliwie odbierani, dodaje nam to skrzydeł. Oby więcej takich inicjatyw na Śląsku. Trzeba aktywizować seniorów i stwarzać im możliwość do spotkań. Wielu z nas jest samotnych i takie wydarzenia są wspaniałą odskocznią od życia codziennego – mówi Łucjan Bańczyk, szef „Nie Dejmy Sie".

Podczas Festiwalu wystąpiły grupy śpiewacze, taneczne i chóry. Zespoły przyjechały z Mikołowa, Żor, Bełku, Gostynia, Gminy Wyry, Rybnika, Tychów, Łazisk Górnych i innych gmin. W sumie na scenie festiwalowej zaprezentowało się 22 różnego rodzaju grup senioralnych. Artystyczna Rodzinka Seniorów „Nie Dejmy Sie" z Wodzisławskiego Centrum Kultury zaprezentowała repertuar śląski i biesiadny. Wokalistom wtórowała kapela pod przewodnictwem Henryka Mańki. Zespół otrzymał pamiątkową statuetkę oraz dyplom.

- Cieszę się, że w Wodzisławskim Centrum Kultury działa taka fantastyczna i prężna grupa seniorów jak „Nie Dejmy Sie". To dla nas wszystkich imponujące jak wiele energii i werwy mają nasi najstarsi uczestnicy zajęć Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Codziennie zarażają nas pozytywnym nastawieniem do życia i ludzi. Ich uśmiech i życzliwość są nieocenione. Nie dziwi więc fakt, że tak wspaniale zostali przyjęci na Festiwalu w Orzeszu. Są znakomici. - mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Artystyczna Rodzinka Seniorów „Nie Dejmy Sie" działa w WCK od ponad 45 lat. Zrzesza osoby w wieku 50 + i bardzo chętnie przyjmuje do swojego składu nowych członków. Wodzisławskiego Centrum Kultury wraz z zespołem niezmiennie zaprasza wszystkich, którzy lubią pomuzykować w miłym i serdecznym gronie na zajęcia, które odbywają się w każdą środę o godz. 10:00.

Autor: WCK, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności15 lipca 202417:15

Przerwa technologiczna na Mancie do 28 lipca

Przerwa technologiczna na Mancie do 28 lipca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. MOSiR "CENTRUM"
Aktualności15 lipca 202417:19

Zapoznaj się z harmonogramami wywozu odpadów

Zapoznaj się z harmonogramami wywozu odpadów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. freepik.com
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.