Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja31 maja 202411:48

Zuzanna Wójtowicz z Mirażu z podwójnym złotem

Zuzanna Wójtowicz z Mirażu z podwójnym złotem - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

W czwartek, 30 maja, potrójna mistrzyni Polski oraz podwójna mistrzyni Europy w tańcu baletowym, Zuzanna Wójtowicz po raz czwarty obroniła tytuł krajowej mistrzyni. Tancerka tańczy w zespole Miraż w Wodzisławskim Centrum Kultury. Jej trenerką i mentorką jest Evgeniya Makeeva-Wyputa, która jest też autorką jednej ze zwycięskich choreografii pn. „Voala”.

Mistrzostwa Polski IDO PFT to najbardziej prestiżowe zawody w kraju. Zwycięstwo daje tancerzowi zaszczytny tytuł Mistrza Polski oraz jest przepustką do udziału w Mistrzostwach Europy. Zuzanna Wójtowicz to tancerka niezwykle utalentowana, ale i pracowita. Urok osobisty, gracja, wdzięk idą u niej w parze z pokorą i determinacją. Dzięki swojej trenerce Evgeniyi pokochała balet z wzajemnością. To kolejne zawody w kategorii baletowej, z których Zuzia wraca jako najlepsza.

Jestem ogromnie dumna z Zuzi. To wspaniała, utalentowana młoda osoba. Praca z nią to dla trenera czysta przyjemność. Cudownie patrzeć jak rozkwita i dojrzewa na moich oczach do bycia wspaniałą artystką. Co dla mnie szczególnie ujmujące, ona nigdy nie zadziera nosa i nie jest zbyt pewna siebie, a mogłaby stać się zarozumiała ze względu na ilość tytułów, które ma. Zawsze słucha uwag i chce się uczyć. Życzę jej, żeby spełniła wszystkie swoje marzenia - mówi Evgeniya Makeeva-Wyputa, trenerka i choreografka baletu w zespole Miraż.

Wójtowicz podczas mistrzostw musiała zatańczyć dwie choreografie, jedną autorską a drugą z tzw. repertuaru klasyki baletowej ze z góry narzuconym układem tanecznym. Pierwszy pokaz do cudownej francuskiej piosenki „Voala” przygotowała razem ze swoją trenerką Żenią. Pełna lekkości, kobiecości i tajemnicy historia dziewczyny, która odkrywa swoje emocje i pewność siebie zachwyciła sędziów. Przyznano jej za nią złoty medal. Pokaz drugi, bardziej klasyczny i powściągliwy w emocjach Zuzia zatańczyła w białej sukience, wyglądając niczym biały łabądź. Ten występ również sędziowie ocenili jako mistrzowski.

- Serdecznie gratuluję Zuzi tak spektakularnego wyniku. Wszyscy w WCK śledzimy jej poczynania i bardzo jej kibicujemy. Jestem z niej bardzo dumna i cieszę się, że mamy takie perełki w naszej instytucji. - mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Każdy, kto chciałaby zobaczyć Zuzannę w mistrzowskich choreografiach, jak i pozostałych fantastycznych tancerzy zespołu Miraż już dziś zapraszamy 15 czerwca do Wodzisławskiego Centrum Kultury na 32. Koncert Zespołu Miraż, na godz. 15:00 lub 18:00. Bilety w cenie 35 zł są do kupienia w kasie WCK oraz w sprzedaży online.

Autor: WCK, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności15 lipca 202417:15

Przerwa technologiczna na Mancie do 28 lipca

Przerwa technologiczna na Mancie do 28 lipca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. MOSiR "CENTRUM"
Aktualności15 lipca 202417:19

Zapoznaj się z harmonogramami wywozu odpadów

Zapoznaj się z harmonogramami wywozu odpadów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. freepik.com
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.