Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja13 czerwca 202408:53

Program e-learningowy dający wsparcie rodzicom i opiekunom

Program e-learningowy dający wsparcie rodzicom i opiekunom - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Miasto Wodzisław Śląski jest częścią innowacyjnego programu e-learningowego, który ma być wsparciem dla rodziców, opiekunów, czy kadry nauczycielskiej. Platforma EduLyke oferuje kompleksowy program szkoleń online, skierowany do różnych grup społecznych. Sprawdź, w jaki sposób możesz bezpłatnie skorzystać z warsztatów online.

O EduLyke

EduLyke to platforma z kursami edukacyjnymi - warsztatami dot. rozwoju kompetencji miękkich, zdrowia psychicznego, profilaktyki uzależnień, budowania kompetencji psychospołecznych i wychowawczych. Program e-learningowy skierowany jest zarówno do przedstawicieli biznesu - specjalistów ds. HR, managerów, dyrektorów, grona nauczycielskiego, osób pracujących z dziećmi jak i rodziców.

Dlaczego dołączyliśmy do EduLyke?

Dzieci i młodzież to grupa, która szczególnie narażona jest na zachowania ryzykowne, które wynikają z ciekawości i chęci zaimponowania w grupie. Kursy, które dostępne są na platformie e-learningowej, podają konkretne przykłady na to jak rozmawiać z młodymi ludźmi m.in. na temat alkoholu i narkotyków, jak reagować, jak rozpoznać objawy uzależnienia. Poruszone są również zagadnienia uzależnień behawioralnych, na które warto zwrócić uwagę (zakupoholizm, hazard czy fonoholizm), aby zapobiec sytuacjom niebezpiecznym. Aby wesprzeć rodziców i opiekunów w zapewnieniu młodszym dzieciom odpowiedniego rozwoju, program zawiera również moduł warsztatów psychospołecznych, z którego dorośli dowiedzą się, jak nauczyć dziecko mądrej asertywności, jak wspomóc rozpoznawanie emocji, czy jak radzić sobie ze stresem i lękiem.

Jak korzystać z platformy?

Aby skorzystać z programu należy zarejestrować się na stronie www.edulyke.pl, podając następujące kody:

- dla rodziców i opiekunów - kod: 3WNXG0TI,
- dla osób pracujących z dziećmi i młodzieżą - kod: 46LKDH1D.

Instrukcja obsługi platformy [TUTAJ]. 

Autor: wodzislaw-slaski.pl, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.