Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja19 czerwca 202412:02

Wodzisławski Teatr Szydełko ponownie wyróżniony

Wodzisławski Teatr Szydełko ponownie wyróżniony - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Wodzisławski Teatr Szydełko zdobył nagrodę GRAND PRIX za najlepszy spektakl całego festiwalu we wszystkich kategoriach, pokonując ponad 60 teatrów z całej Polski. Dodatkowo zajął I miejsce na 13. FARA Festiwal Amatorskiego Ruchu Artystycznego organizowany przez Chorzowskie Centrum Kultury w kategorii „Instytucje Kultury, Stowarzyszenia, Ośrodki Pracy Pozaszkolnej, Fundacje - Dzieci”.

Dodatkowo Kamil Stefania zdobył indywidualną nagrodę aktorską.

Teatr Szydełko na Festiwalu zaprezentował swój najnowszy spektakl „Monkey, Jajko i Tyłek w klubie nigdyNIEdorosłych”, który miał swoją premierę 24 lutego br. Przedstawienie zaskarbiło sobie serce widzów dzięki lekkiej i dowcipnej formie oraz zabawnym aluzjom do życia codziennego. Spektakl zobaczyło już ponad tysiąc widzów.

Reżyserem i scenarzystą spektaklu jest Dorota Krawczyk. W przedstawieniu zagrali: Mateusz Krawczyk, Tymoteusz Sokołowski, Jan Kubica, Kamil Stefaniak, Miłosz Kowalski, Nikola Gawlas, Antonina Kubica, Lena Węglarz, Eliza Zurek, Alisa Urban, Iga Folwarczny, Oliwia Piątkowska, Maja Koch, Maja Orawska, Lidia Maźnio, Karolina Kozielska, Daria Poukh. Kostiumy zaprojektowała Karolina Gajewska, a uszyła Ilona Niespodziany.

Spektakl „Monkey, Jajko i Tyłek w klubie nigdyNIEdorosłych” skierowany jest do dzieci w wieku szkolnym, a opowiada o trójce chłopców o tytułowych ksywkach. Pewnego dnia postanawiają nigdy nie dorosnąć i na zawsze pozostać dziećmi, które zbudują świat po swojemu i na swoich własnych warunkach. Szybko znajdują wśród szkolnych kolegów i koleżanek entuzjastów swojego pomysłu. Osiedlowe podwórko zamienia się w siedzibę „Klubu nigdyNIEdorosłych”, a jego członkowie szykują rewolucję mającą zmienić świat, w którym dzieci ustalą nowe zasady i nikt nigdy nie każe im robić tego, na co nie mają najmniejszej ochoty.

Autor: red., redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności15 lipca 202417:15

Przerwa technologiczna na Mancie do 28 lipca

Przerwa technologiczna na Mancie do 28 lipca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. MOSiR "CENTRUM"
Aktualności15 lipca 202417:19

Zapoznaj się z harmonogramami wywozu odpadów

Zapoznaj się z harmonogramami wywozu odpadów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. freepik.com
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.