Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja22 czerwca 202400:45

Odebrali świadectwa i rozpoczęli wakacje

Odebrali świadectwa i rozpoczęli wakacje - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Powiat:

Uczniowie powiatowych szkół zakończyli w piątek, 21.06., rok szkolny i odebrali świadectwa. Wśród nich znajdują się osoby ze średnią 5,79 i Ci, którzy nie opuścili ani jednej lekcji w tym roku szkolnym, dzięki czemu mogą pochwalić się 100% frekwencją. Wśród uczniów szkół powiatowych są również finaliści i laureaci olimpiad przedmiotowych, którzy już uzyskali indeksy na studia wyższe.

W I Liceum Ogólnokształcącym w Wodzisławiu Śląskim dzisiejsza uroczystość zapisze się w historii placówki w sposób szczególny. Po 40 latach pracy na zasłużoną emeryturę przeszła bowiem dyrektor Janina Rurek.

Z tej okazji w szkole odbył się Benefis Janiny Rurek. Benefis pełen wzruszeń, ciepłych słów i wyjątkowych wspomnień. Janina Rurek zawodowo związana jest z I LO w Wodzisławiu Śląskim od 40 lat jako nauczyciel, zaś przez ostatnie 10 lat jako dyrektor, a wcześniej wicedyrektor (w latach 2006-2014). Odchodząca na emeryturę pani dyrektor jest też absolwentką szkoły, w której później pracowała.

Jak sama podkreśla, całe życie chciała być nauczycielem, z tego powodu pracę w liceum rozpoczęła jeszcze podczas ostatniego roku studiów. W trakcie swojej zawodowej kariery za zasługi w pracy oświatowej siedmiokrotnie została uhonorowana Nagrodą Dyrektora, pięciokrotnie Nagrodą Starosty Wodzisławskiego oraz Nagrodą Śląskiego Kuratora Oświaty. Na zasłużoną emeryturę Janina Rurek oficjalnie przechodzi z końcem sierpnia. Pani Dyrektor życzymy dużo zdrowia, spełnienia marzeń oraz samych radosnych chwil na nowym etapie życia.

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności15 lipca 202417:15

Przerwa technologiczna na Mancie do 28 lipca

Przerwa technologiczna na Mancie do 28 lipca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. MOSiR "CENTRUM"
Aktualności15 lipca 202417:19

Zapoznaj się z harmonogramami wywozu odpadów

Zapoznaj się z harmonogramami wywozu odpadów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. freepik.com
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.