Św. Mikołaj rozdał prezenty

Zabawy, konkursy, program artystyczny, a przede wszystkim wizyta Św. Mikołaja – te wszystkie atrakcje czekały na dzieci podczas Powiatowych Mikołajek. Jak zawsze było dużo śmiechu, zabawy i oczywiście moc prezentów.
W poniedziałek, 10 grudnia, Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim wraz z ośrodkami pomocy społecznej z gmin: Mszana, Gorzyce, Godów, Marklowice, Lubomia, Radlin i Wodzisław Śląski zorganizowało spotkanie ze Świętym Mikołajem dla dzieci z najuboższych rodzin. Celem imprezy jest pomoc dzieciom, które często nie mają szansy na otrzymanie prezentu czy zabawę z rówieśnikami w świątecznym nastroju.
W Szkole Podstawowej w Marklowicach Św. Mikołaj spotkał się ze 140 dziećmi, które zostały wybrane przez ośrodki pomocy społecznej. Czas oczekiwania na gościa specjalnego umilił dzieciom program artystyczny zaprezentowany przez zespół Bebiki oraz towarzyszące mu postaci z bajek – Kubuś Puchatek i Kłapouchy. Dla uczestników przygotowano konkursy i zabawy, m.in: „Kolędowe kalambury” i „Jaka to kolęda?”. Nie zabrakło również wspólnych tańców i wspólnego śpiewania piosenek.
Po zabawie nadszedł długo wyczekiwany moment – spotkanie ze Świętym Mikołajem, które poprzedził konkurs na to, kto najgłośniej przywoła gościa. Wszyscy otrzymali prezenty, wśród których znalazły się słodycze oraz drobne upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim.
Starostwo Powiatowe Wodzisław Śl.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz