Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja28 czerwca 202413:40

Para buch, teatr w ruch w WCK

Para buch, teatr w ruch w WCK - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Wodzisławskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na 11. edycję „Para buch, teatr w ruch”. Tegoroczny Przegląd Teatrów Osób z Niepełnosprawnościami odbędzie się w środę, 30 października br. Uczestnicy przeglądu co roku udowadniają, że scena nie ma barier, a teatr niejedno ma imię. Wydarzenie ma na celu odkrywanie radości, jaką daje tworzenie bez narzuconych z góry ograniczeń. Skierowane jest do osób z niepełnosprawnościami ruchowymi oraz intelektualnymi, bez względu na wiek. Zgłoszenia przyjmowane będą do 18 października br.

W przeglądzie mogą wziąć udział zespoły teatralne skupione wokół dzieci, młodzieży i dorosłych, działające przy specjalnych ośrodkach wsparcia, szkołach, domach kultury, przy warsztatach terapii zajęciowej, czy związkach osób z niepełnosprawnościami. W programie prócz prezentacji konkursowych przewidziano warsztaty artystyczne oraz animacje plastyczne.

- To już 11. edycja jednego z najpiękniejszych wydarzeń w Wodzisławskim Centrum Kultury. Przegląd za każdym razem dostarcza nam wielu wzruszeń, uczy ogromnej pokory, integruje osoby pełnosprawne z tymi, którzy na co dzień borykają się z niepełnosprawnościami na różnych poziomach, uwrażliwia na piękno i dobro, pozwala zatrzymać się w refleksji nad własnym życiem i zdrowiem, przełamuje bariery – mówią koordynatorzy wydarzenia.

„Para buch, teatr w ruch” to okazja do spotkania ludzi kochających teatr i lubiących tworzyć teatralną przestrzeń. Wydarzenie jest organizowane z myślą o tych, którzy chcą nie tylko prezentować swój dotychczasowy dorobek, ale także mają ochotę nabywać nowe kompetencje i umiejętności, chcą dzielić się swoją pasją z innymi i podpatrywać warsztat występujących podczas przeglądu artystów. Zaplanowane działania wychodzą naprzeciw różnorodnym potrzebom osób z niepełnosprawnościami, jak zabawa, aktywność, twórcza ekspresja, współdziałanie w zespole czy sukces i uznanie. „Para buch, teatr w ruch” ma również za zadanie dać możliwość aktorom poczuć się wyjątkowo na scenie i podzielić z publicznością swoim talentem i wrażliwością.

- Celem przeglądu jest integracja środowiska amatorskich teatrów osób z niepełnosprawnościami w obszarze działań kulturalnych oraz wzrost umiejętności komunikacyjnych. Spotkanie tych osób, wymiana doświadczeń, prezentacja swoich przedstawień jest dla nich zawsze wielkim przeżyciem – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Karta zgłoszenia do pobrania TUTAJ.
Regulamin pobierzesz TUTAJ.

RAMOWY PROGRAM IMPREZY*:

9:00 - 11:00 – prezentacje konkursowe
11:00 - 11:30 – warsztaty / animacje plastyczne
11:30 - 13:00 – prezentacje konkursowe
13:30 - 14:00 - warsztaty / animacje plastyczne
13:30 – 14:30 – obrady jury / konsultacje jurorskie dla instruktorów
14:30 - ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

W przerwach bufet kawowy dla uczestników w holu głównym WCK (kawa, herbata, słodki poczęstunek).

* program zależy od ilości zgłoszonych uczestników i długości spektakli

 

Autor: WCK, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności15 lipca 202417:15

Przerwa technologiczna na Mancie do 28 lipca

Przerwa technologiczna na Mancie do 28 lipca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. MOSiR "CENTRUM"
Aktualności15 lipca 202417:19

Zapoznaj się z harmonogramami wywozu odpadów

Zapoznaj się z harmonogramami wywozu odpadów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. freepik.com
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.