Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja28 czerwca 202419:56

GKC w Gorzycach rusza z polsko-czeskim projektem

GKC w Gorzycach rusza z polsko-czeskim projektem - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Gorzyce:

Odbiorcami projektu będą dzieci w wieku 7-13 lat.

Realizacja projektu będzie polegała na zorganizowaniu cyklu warsztatów, wydarzeń edukacyjnych, wydarzeń sportowych oraz wycieczek krajoznawczych dla dzieci czeskich i polskich w czasie wakacji letnich po obu stronach granicy. Celem naszego projektu jest współpraca instytucji i mieszkańców po obu stronach granicy na rzecz lokalnego środowiska poprzez przekazywanie wzajemne kultury, tradycji i obyczajów, a także poznanie walorów pogranicza, łączenie i integracja polsko czeskiego pogranicza, oraz zbudowanie trwałych relacji transgranicznych. Projekt wpisuje się w cele 4 i 7 FMP Euroregionu Silesia: - pogłębienie współpracy w dziedzinie społecznej, kulturalnej i sportowej w euroregionie, w tym współpracy organizacji pozarządowych, - wzmocnienie wzajemnego zaufania i integracji mieszkańców, wymiana doświadczeń i dobry praktyk, Priorytetu 4 FMP Euroregionu Silesia: - Współpraca instytucji i mieszkańców, celu specyficznego FMP Euroregionu Silesia 4.2 - Pogłębienie więzi transgranicznych mieszkańców i instytucji pogranicza czesko - polskiego. Cały zespół projektowy będzie aktywnie (osobiście)brał udział we wszystkich działaniach projektowych Odbiorcami będą dzieci w wieku od 7-13 lat (18 z Czech, 18 z Polski) zrekrutowani przez obu partnerów, a także zespół projektowy (4 osoby - menager projektu po stronie polskiej, koordynator po stronie Czech i Polski, oraz osoba odpowiedzialna za sprawy administracyjno - finansowe po stronie polskiej).

Cel programu: Celem naszego projektu jest współpraca instytucji i mieszkańców po obu stronach granicy na rzecz lokalnego środowiska poprzez przekazywanie wzajemne kultury, tradycji i obyczajów, a także poznanie walorów pogranicza, łącznie z integracją polsko-czeskiego pogranicza, oraz zbudowanie trwałych relacji transgranicznych.

Rezultat programu: Rezultatem będą zawiązane nowe przyjaźnie, integracja grupy. Zostanie zwiększony poziom wzajemnego poznania i zrozumienia. Wartością dodaną będzie oswojenie się z językami oraz nabycie umiejętności organizacyjnych. Una nam sie nawiązać nowe kontakty po stronie czeskiej, powiększymy odbiorców naszych wydarzeń w przyszłości. Dzięki temu możemy uatrakcyjnić naszą ofertę o wspólnie realizowane wydarzenia.

Szczegółowe informacje i terminy poszczególnych wydarzeń w ramach projektu na plakatach w galerii.

Autor: red., redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności15 lipca 202417:15

Przerwa technologiczna na Mancie do 28 lipca

Przerwa technologiczna na Mancie do 28 lipca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. MOSiR "CENTRUM"
Aktualności15 lipca 202417:19

Zapoznaj się z harmonogramami wywozu odpadów

Zapoznaj się z harmonogramami wywozu odpadów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. freepik.com
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.