Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja10 lipca 202413:43

Pilecki i Tischner ze zdawalnością na 100%. Wyniki matur w powiecie wodzisławskim

Pilecki i Tischner ze zdawalnością na 100%. Wyniki matur w powiecie wodzisławskim - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Powiat:

Tegoroczni maturzyści poznali wyniki egzaminu dojrzałości i odebrali świadectwa. W powiecie wodzisławskim średnia zdawalność matur wyniosła 86,87%. To wynik wyższy niż średnia krajowa i wojewódzka, która w Polsce wyniosła 84,3%, a w województwie śląskim 84,1%.

W powiecie wodzisławskim odsetek zdawalności w poszczególnych typach szkół przedstawiał się następująco: licea osiągnęły imponującą średnią 95,72%, natomiast technika uzyskały 81,73%. Szczególnie wyróżniły się dwie szkoły, w których wszyscy uczniowie zdali maturę.

Najlepiej z egzaminem maturalnym poradzili sobie uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Sportowymi im. rtm. Witolda Pileckiego, które jest częścią Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim, oraz II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera, które wchodzi w skład Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim. W obu tych placówkach zdawalność matur wyniosła 100%.

Bardzo dobre wyniki uzyskali również uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim, gdzie zdawalność wyniosła 98,8%, Technikum nr 3 im. rtm. Witolda Pileckiego w Zespole Szkół Technicznych z wynikiem 95%, oraz Liceum Plastycznego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych, które osiągnęło zdawalność na poziomie 94,74%.

Do egzaminu maturalnego w powiecie wodzisławskim w szkołach publicznych przystąpiło 739 osób, z czego 642 uzyskały wynik pozytywny. Spośród tych, którzy nie zdali, 68 uczniów nie zaliczyło jednego przedmiotu i mają szansę przystąpić do sierpniowej poprawki. Niestety, 29 osób nie zdało egzaminu z więcej niż jednego przedmiotu i będą mogły poprawiać swoje wyniki dopiero w przyszłym roku szkolnym. Egzaminy poprawkowe odbędą się 20 sierpnia (część pisemna) oraz 21 sierpnia (część ustna).

Szczegółowe wyniki z podziałem na poszczególne szkoły - TUTAJ.

Autor: opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.