Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja10 lipca 202415:12

Program Aktywna Tablica w powiatowych szkołach

Program Aktywna Tablica w powiatowych szkołach - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Powiat:

Powiat Wodzisławski otrzymał dofinansowanie w ramach programu „Aktywna Tablica”, dzięki czemu kolejne szkoły zostaną wyposażone w nowoczesne laptopy, ekrany multimedialne oraz interaktywne monitory dotykowe.

Cel i korzyści programu „Aktywna Tablica”

Program „Aktywna Tablica” ma na celu nie tylko zapewnienie nowoczesnych narzędzi dydaktycznych, ale także promowanie innowacyjnych metod nauczania. Dzięki temu programowi szkoły mogą korzystać z zaawansowanego technologicznie sprzętu, który wspiera efektywne i angażujące procesy edukacyjne. Uczniowie mają możliwość nauki przy wykorzystaniu interaktywnych narzędzi, co z kolei zwiększa ich zainteresowanie przedmiotami i ułatwia przyswajanie wiedzy.

Beneficjenci programu

Z nowego, nowoczesnego sprzętu skorzystają szkoły realizujące projekt w Powiecie Wodzisławskim:

• Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim: W skład którego wchodzą III Liceum Ogólnokształcące z oddziałami sportowymi im. rtm. Witolda Pileckiego oraz Branżowa Szkoła I stopnia nr 2 im. rtm. Witolda Pileckiego.
• Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim: Obejmujący Liceum Sztuk Plastycznych im. Olgi Boznańskiej.

Nowoczesne narzędzia dydaktyczne

Dzięki dofinansowaniu, szkoły te zostaną wyposażone w:

• Laptopy: Ułatwiające nauczycielom przygotowywanie i prowadzenie lekcji oraz umożliwiające uczniom dostęp do cyfrowych zasobów edukacyjnych.
• Ekrany multimedialne: Wspierające prezentację materiałów dydaktycznych w sposób bardziej atrakcyjny i interaktywny.
• Interaktywne monitory dotykowe: Pozwalające na angażowanie uczniów w proces nauczania poprzez interaktywne lekcje, które mogą być prowadzone w formie gier edukacyjnych, quizów i innych aktywności.

Finansowanie i wartość projektu

Całkowita wartość projektu wyniosła 52 500 zł. Powiat Wodzisławski pozyskał na ten cel 42 000 zł dofinansowania, co stanowi znaczącą część całkowitych kosztów. Pozostałe środki zostały pokryte z budżetu powiatu, co pokazuje zaangażowanie lokalnych władz w rozwój edukacji i wsparcie dla szkół.

Przyszłe plany i wpływ na edukację

Wprowadzenie nowoczesnych technologii do szkół nie tylko poprawia warunki nauczania, ale również przygotowuje uczniów do funkcjonowania w cyfrowym świecie. Władze powiatu liczą na to, że inwestycje w nowoczesne technologie przyczynią się do poprawy wyników nauczania oraz zwiększenia kompetencji cyfrowych uczniów. Program „Aktywna Tablica” jest częścią szerszej strategii mającej na celu modernizację placówek edukacyjnych i dostosowanie ich do wymogów współczesnego świata. Dzięki takim inicjatywom, uczniowie mają szansę na lepszy start w dorosłe życie, wyposażeni w umiejętności niezbędne w XXI wieku.

Dofinansowanie w ramach programu „Aktywna Tablica” jest znaczącym krokiem w kierunku unowocześnienia placówek edukacyjnych w Powiecie Wodzisławskim. Inwestycja w nowoczesny sprzęt i technologie edukacyjne przyniesie korzyści zarówno uczniom, jak i nauczycielom, wspierając ich w codziennym procesie nauczania i uczenia się. To również dowód na to, że lokalne władze aktywnie działają na rzecz poprawy jakości edukacji, co jest kluczowe dla przyszłości młodego pokolenia.

Autor: opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.