Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja29 lipca 202421:36

Znamy wstępne wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

Znamy wstępne wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Powiat:

Wprawdzie do końca sierpnia trwa jeszcze nabór uzupełniający, ale wiemy, które kierunki cieszyły się w tym roku największym zainteresowaniem w szkołach Powiatu Wodzisławskiego.

Powiat Wodzisławski zabezpieczył na nadchodzący rok szkolny 565 miejsc w klasach pierwszych młodzieżowych szkół ponadpodstawowych. Według stanu na dzień 23 lipca wszyscy uczniowie znaleźli miejsce w szkołach. Tradycyjnie większym zainteresowaniem cieszyły się szkoły oferujące kształcenie zawodowe. Dwie trzecie uczniów wybrało technika lub branżowe szkoły I stopnia, a jedna trzecia – licea ogólnokształcące.

Pośród przyszłych wodzisławskich licealistów największym zainteresowaniem cieszyły się klasy z rozszerzeniem biol-chem w połączeniu z językiem angielskim. W Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach prym wiedzie klasa z zajęciami z zakresu edukacji policyjnej. Udało się też utworzyć klasę sportową w III Liceum Ogólnokształcącym funkcjonującym w ramach Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. oraz klasę plastyka, który łączy kształcenie ogólne z możliwością uzyskania tytułu technik plastyk.

Wśród uczniów, którzy wybrali kształcenie o profilu zawodowym, największym uznaniem cieszyły się następujące kierunki: technik elektryk i elektryk, operator obrabiarek skrawających, technik informatyk i technik programista, technik mechanik i technik mechatronik, technik organizacji turystyki, kierunki związane z kształceniem z zakresu usług gastronomicznych (technik żywienia, cukiernik, kucharz), a także mechanik pojazdów samochodowych. Udało się też otworzyć klasę kształcącą w zakresie technik stylista. W Zespołach Szkół Ponadpodstawowych w Pszowie i Rydułtowach zaplanowano też utworzenie klas wielozawodowych.

Na przeciwległym biegunie znalazł się kierunek „górnik eksploatacji podziemnej” oferowany przez Branżową Szkołę I stopnia nr 3 im. Piastów Śląskich w ramach Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śl. Ze względu na małe zainteresowanie kierunek ten nie został uruchomiony.

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności7 stycznia 202619:05

Komunikacja autobusowa w Wodzisławiu Śląskim. Powiat zachęca mieszkańców do zgłaszania uwag

Komunikacja autobusowa w Wodzisławiu Śląskim. Powiat zachęca mieszkańców do zgłaszania uwag - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności8 stycznia 202611:09

Oświadczenie miasta Wodzisławia Śląskiego ws. Młodzieżowego Chóru Miejskiego Canticum Novum

Oświadczenie miasta Wodzisławia Śląskiego ws. Młodzieżowego Chóru Miejskiego Canticum Novum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Wodzisław Śląski, fot. archiwum chóru Canticum Novum
Reklama
Aktualności9 stycznia 202620:23

Dom z dużą działką w dzielnicy Wilchwy na sprzedaż

Dom z dużą działką w dzielnicy Wilchwy na sprzedaż - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Biuro Kultury i Promocji
Aktualności7 stycznia 202619:22

MOPS Wodzisław Śląski: kalendarz wypłat świadczeń na 2026 rok

MOPS Wodzisław Śląski: kalendarz wypłat świadczeń na 2026 rok - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Reklama
Aktualności9 stycznia 202619:46

Jakie imiona królowały w Wodzisławiu Śląskim w 2025 roku? Najnowsze dane z Urzędu Stanu Cywilnego

Jakie imiona królowały w Wodzisławiu Śląskim w 2025 roku? Najnowsze dane z Urzędu Stanu Cywilnego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Kultura i Edukacja7 stycznia 202610:25

Nauczycielski awans Katarzyny Korbel

Nauczycielski awans Katarzyny Korbel - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Pszów
Kultura i Edukacja8 stycznia 202611:56

Polonez maturzystów na wodzisławskim Rynku

Polonez maturzystów na wodzisławskim Rynku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Aktualności8 stycznia 202611:37

Koncert Lanberry w WCK coraz bliżej

Koncert Lanberry w WCK coraz bliżej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: WCK
Aktualności7 stycznia 202612:51

Orszak Trzech Króli ponownie zawitał do Rydułtów [FOTO]

Orszak Trzech Króli ponownie zawitał do Rydułtów [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Aktualności7 stycznia 202613:07

Projekt Na tej samej fali - przyjaciele na wodzie z dofinansowaniem

Projekt Na tej samej fali - przyjaciele na wodzie z dofinansowaniem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Dorota Piecha
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności7 stycznia 202610:52

Rusza pierwszy rydułtowski Panel Obywatelski

Rusza pierwszy rydułtowski Panel Obywatelski - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Kultura i Edukacja8 stycznia 202610:47

Spotkanie autorskie z Karin Lednicką w wodzisławskiej bibliotece

Spotkanie autorskie z Karin Lednicką w wodzisławskiej bibliotece - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Aktualności7 stycznia 202611:06

Kolędowa pomoc dla dzieci ze Sri Lanki

Kolędowa pomoc dla dzieci ze Sri Lanki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Pszów
Reklama
Kultura i Edukacja7 stycznia 202613:15

Radlińskie przedszkolaki to bystrzaki! Nowy projekt edukacyjny dla przedszkolaków

Radlińskie przedszkolaki to bystrzaki! Nowy projekt edukacyjny dla przedszkolaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Radlin, fot. pexels.com/Yan Krukau
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.