Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja3 grudnia 201018:17

Nawet pierwszaki potrafią ratować

Nawet pierwszaki potrafią ratować - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

W ZSP nr 6 w Wodzisławiu cyklicznie odbywają się zajęcia pt. „Ratujemy i uczymy ratować” w ramach programu prowadzonego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. 26 listopada uczniowie poznali łańcuch przeżycia.

Przeszkoleni nauczyciele prowadzą zajęcia nawet z pierwszoklasistami, ponieważ każdy powinien nauczyć się i znać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Nawet skomplikowanie brzmiąca resuscytacja, to w rzeczywistości kilka prostych czynności. Od tego, czy znajdzie się ktoś, kto je prawidłowo wykona, może zależeć czyjejś życie.

W ramach zajęć, które odbyły się 26 listopada uczniowie poznali łańcuch przeżycia oraz nauczyli się, jak dbać o własne bezpieczeństwo. Oglądali różne przedmioty, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia, uczyli się też, jak prawidłowo wezwać pomoc.

Na koniec chętni uczniowie zaprezentowali zdobyte umiejętności. Wszystkie zajęcia odbyły się w formie warsztatów i ćwiczeń praktycznych.

Zajęcia przygotowały: Izabela Wija – Sobiech oraz Ewa Rybińska

żródło: UM Wodzisław

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.