Piramida z Radlina laureatem wojewódzkiego festiwalu

Zespół wokalny Piramida z Radlina pod dyrekcją Urszuli Paniczek wziął udział w przesłuchaniach do XVII Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni „Bóg się rodzi” w Żorach. Przesłuchania konkursowe trwały trzy dni (od 15 do 18 stycznia). Na scenie wystąpiło ogółem 410 uczestników (5 chórów, 20 zespołów wokalno-instrumentalnych, 24 solistów).
Wszystkich oceniało jury w składzie: Jan Ludwik – przewodniczący, Ewa Adamczyk–Ścibik i Jacek Kowalski-Krawczyk z Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach.
Tegoroczny przegląd kolęd i pastorałek przyciągnął do Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach grono uczestników, nowe, ciekawe zespoły oraz chóry z województwa śląskiego: Rydułtów, Mikołowa, Wodzisławia Śląskiego, Zebrzydowic, Jastrzębia Zdroju, Rybnika, Radlina, Suszca, Jejkowic, Gorzyc, Czerwionki-Leszczyn, Pszczyny, Katowic, Dąbrowy Górniczej, Żywca, Ochab i Żor. Poziom artystyczny konkursowych zmagań był wysoki. Jury przy ocenie wykonawców kierowało się kryteriami: intonacja, dynamika i frazowanie, emisja i dykcja, rytmiczność oraz wrażenie artystyczne.
Zespół wykonał dwie kolędy i pastorałki w opracowaniu czterogłosowym – w tym jedną a cappella. Doskonałe frazowanie, intonacja oraz fantastyczny wizerunek sceniczny pozwoliły na osiągnięcie w tym festiwalu III miejsca.
Jury urzekła w szczególności pastorałka „Lulaj, lulaj Boże Dziecię”, która zachwyciła oryginalną, rzadko spotykaną interpretacją. Ogromnym wyróżnieniem stał się również fakt, że Piramida została zaproszona do udziału w Koncercie Galowym, który miał miejsce 18 stycznia 2013 r. w MOK w Żorach. Zespół rywalizował na równi z uczestnikami prowadzonymi przez Miejskie Ośrodki Kultury, Ogniska Pracy Pozaszkolnej czy też ze Studium Wokalistyki.
Na sukces zespołu pracowały: Dorota Stasiowska, Paulina Firut, Natalia Klamer, Magdalena Przeliorz, Dianita Chybicka, Weronika Holona, Katarzyna Wawrzyńczyk, Weronika Warzeszka oraz Klaudia Kleban.
Źródło: Urząd Miasta Radlin
Komentarze (0)
Dodaj komentarz