Rydułtowy z dzieciństwa naszych dziadków

Miasto Rydułtowy przystępuje w tym roku do nie lada przedsięwzięcia. Chcą wydać pierwszy AudioBook w historii Rydułtów. Będzie to kontynuacja książki Marii Antoniny Wieczorek „Chcecie to wierzcie". Publikacja zawierać będzie nowe felietony, nie wydane dotychczas w papierowej wersji.
Proponujemy Państwu udział w tym ciekawym przedsięwzięciu. Chcemy, aby felietony ilustrowane były pracami plastycznymi, wykonanymi przez naszych mieszkańców.
Proponujemy, abyście poszukali w domu starych albumów Waszych dziadków (a może i pradziadków). Na starych zdjęciach z całą pewnością uwiecznione zostały fragmenty naszego miasta. I o te fragmenty nam właśnie chodzi. Przede wszystkim chcielibyśmy uwiecznić miejsca, które dzisiaj wyglądają zupełnie inaczej, niż kilkadziesiąt lat temu.
I co z takimi zdjęciami zrobić ?
Najprostszą metodą jest zrobienie dobrego zdjęcia takiej odbitki (w takim przypadku dobrze jest, aby na zdjęciu nie było rozpoznawalnych osób).
Ale liczymy na Państwa ambicję. Proponujemy, abyście przenieśli te zdjęcia na papier. Czyli proponujemy, żebyście namalowali (narysowali) to, co widać na starych zdjęciach. Technika do tego wykorzystana jest dowolna. Ważne, żeby uwiecznić dawny fragment Rydułtów.
I co dalej ?
Teraz już trzeba tylko dostarczyć prace do Urzędu Miasta lub do Państwowego Ogniska Plastycznego (ul. Mickiewicza 33).
Żeby było ciekawiej, to zróbmy z tego konkurs, którego główną nagrodą będzie zamieszczenie pracy w pierwszym AudioBooku w historii Rydułtów.
Jak w każdym konkursie musi być więc regulamin.
Oto przedstawiamy REGULAMIN KONKURSU
1. W konkursie mogą brać udział:
- wszyscy mieszkańcy Rydułtów
- wszyscy, którzy kiedykolwiek mieszkali w Rydułtowach
- wszyscy, którzy nie mieszkają w Rydułtowach, ale mają zdjęcia naszego miasta sprzed kilkudziesięciu lat.
2. Każdy uczestnik może nadesłać nieograniczoną ilość prac.
3. Format prac - co najmniej A4. Technika dowolna.
4. Każda praca powinna być opatrzona na odwrocie w: tytuł, temat (co przedstawia).
5. Prace należy włożyć do koperty, która zawierać powinna w środku informacje z następującymi danymi, identyfikującymi autora: imię, nazwisko, wiek, adres zamieszkania, telefon, e-mail (nieobowiązkowo), a w przypadku młodzieży do 18 roku życia także imię i nazwisko opiekuna prawnego (rodzica), który wyraża zgodę na uczestnictwo podopiecznego w konkursie.
6. Całość składać można:
listownie - na kopercie należy umieścić dopisek „RYDUŁTOWY Z DZIECIŃSTWA NASZYCH DZIADKÓW" na adres: Państwowe Ognisko Plastyczne, ul. Mickiewicza 33, 44 280 Rydułtowy, w Urzędzie Miasta Rydułtowy (Kancelaria) lub Państwowym Ognisku Plastycznym, ul. Mickiewicza 33 - propozycja powinna być złożona w zaklejonej kopercie z dopiskiem „RYDUŁTOWY Z DZIECIŃSTWA NASZYCH DZIADKÓW".
1. Organizator nie zwraca prac biorących udział w konkursie.
2. Konkurs trwa do 31 marca 2013 roku. Tym razem liczy się data dostarczenia prac stąd lepiej prace dostarczyć osobiście, niż wysłać).
3. Organizator przewiduje dodatkowe nagrody (oprócz publikacji w pierwszym AudioBooku w historii Rydułtów).
Prawa autorskie
Organizator uzyskuje prawo do umieszczania nadesłanych na konkurs prac (oznaczonych imieniem i nazwiskiem autora) pierwszym AudioBooku w historii Rydułtów.
Czekamy z niecierpliwością na Wasze prace
Burmistrz Miasta Rydułtowy
Kornelia Newy
Bliższe informacje dostępne są w Państwowym Ognisku Plastycznym pod numerem telefonu 032 4577401
Komentarze (0)
Dodaj komentarz