Muzyczny pociąg zatrzyma się na Stacji - Osiecka. Koncert Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej

Wodzisławskie Centrum Kultury oraz Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa serdecznie zapraszają na wyjątkowy koncert pt. „Stacja - Osiecka", podczas którego publiczność usłyszy najpiękniejsze utwory autorstwa Agnieszki Osieckiej, mistrzyni słowa, poezji i polskiej piosenki. Orkiestra zagra pod batutą Marka Soboty. Autorem aranżacji jest Klaudiusz Jania. Koncert odbędzie się 5 października w Wodzisławskim Centrum Kultury o godz. 16:30.
Teksty Agnieszki Osieckiej oraz jej piosenki wpisały się na stałe w kanon polskiej muzyki rozrywkowej, piosenki aktorskiej i poetyckiej. Rozsławione przez takich artystów jak Maryla Rodowicz, Magda Umer, Andrzej Zaucha, Sława Przybylska, Violetta Villas, Kalina Jędrusik, czy Seweryn Krajewski brzmią w uszach niemalże wszystkich Polaków. Poetka z warszawskiej Saskiej Kępy stała się postacią dla polskiej kultury niemalże ikoniczną. Nic więc dziwnego, że artyści tak chętnie sięgają po ten znakomity repertuar.
Osiecka jest ikoną w polskiej literaturze muzycznej. Jej teksty znalazły się repertuarze największych wokalistów w kraju.
Serdecznie zapraszam na koncert „Stacja- Osiecka". Będzie to na pewno wydarzenie pełne wrażeń i wzruszeń. Utwory zostały znakomicie zaaranżowane przez Klaudiusza Janię, a co najważniejsze wszyscy je znamy. Wierzę, że wspólnie z publicznością uda nam się zaśpiewać niejeden utwór podczas koncertu - mówi Marek Sobota, dyrygent Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej.
Któż z nas nie zna takich przebojów jak „Małgośka", „Sing Sing", „Ludzkie gadanie", „Wariatka tańczy" czy Niech żyje bal"? Te i inne piosenki wybrzmią na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury w autorskich aranżacjach i znakomitym wykonaniu muzyków orkiestry. Zaśpiewają Roksana Ostojska i Alicja Tarasek.
- Koncerty Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej od kilku lat biją rekordy popularności. Publiczność przychodzi na nie niezwykle chętnie i za każdym razem wychodzi zachwycona. Jestem przekonana, że tym razem będzie podobnie. Serdecznie zapraszam do WCK na to niezwykłe, muzycznej wydarzenia - mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.
Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa wystąpi w niedzielę, 5 października o godz. 16:30. Bilety w cenie 55 zł dostępne online [TUTAJ] oraz w kasie WCK. Kasa WCK jest czynna na pół godziny przed seansami kinowymi oraz imprezami biletowanymi oraz w czwartki od 10:00 do 12:00. W kasie obsługa kart płatniczych: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej. Bilety można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany