Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja12 czerwca 202521:00

Przedszkolaki z Krostoszowic mają powody do radości i dumy! Nowe przedszkole oficjalnie przekazane do użytku

Przedszkolaki z Krostoszowic mają powody do radości i dumy! Nowe przedszkole oficjalnie przekazane do użytku - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Godów:

Wielki dzień w Krostoszowicach. 11 czerwca odbyło się oficjalne przekazanie przedszkolakom nowego budynku przedszkola. Dwa oddziały przedszkolne, które do tej pory mieściły się w krostoszowickiej podstawówce, przeniosły się do nowego lokum już wcześniej.

Wczorajsza, wspaniała, uroczystość przygotowana została przez nauczycieli i przedszkolaków. Rozpoczęła się od przecięcia wstęgi przez dwójkę przedszkolaków, którym towarzyszyła dyrektor Szkoły Podstawowej w Krostoszowicach Marzena Sitko oraz przedstawiciele inwestora, a więc Gminy Godów - Wójt Gminy Mariusz Adamczyk i Przewodniczący Rady Gminy Jacek Kołek.

W trakcie uroczystości, przekazując dyrektor placówki symboliczny klucz, wójt przypomniał o okolicznościach, które doprowadziły do budowy obiektu. O tym, że nie byłoby tego obiekty, gdyby nie dobra wola sąsiada szkoły, który zgodził się na sprzedaż swojej działki. Ta najpierw była wykorzystywana na plac zabaw, później również na parking, a ostatecznie powstało na niej przedszkole. Jego budowa była koniecznością, bo kiedy zlikwidowano gimnazja szkoła stała się za ciasna. - Do zmian obligowały nas również przepisy dotyczące działalności placówek przedszkolnych, a przestrzeń, zajmowana przez oddziały przedszkolne potrzebna była szkole - i znów jest to powodowane przepisami i wymogami stawianymi szkołom i organom prowadzącym, a więc gminom - powiedział Mariusz Adamczyk.

Marzena Sitko podziękowała wszystkim zaangażowanym w powstanie przedszkola - od pracowników Urzędu Gminy po pracowników wykonawcy. - Jak to na budowie, czasem pojawiały się pewne zaskoczenia i trudności, ale dzięki zaangażowaniu wszystkich udawało się je pokonać - powiedziała dyrektor placówki. Przypomnijmy, że przedszkole nie jest samodzielną placówką, a wchodzi w skład Szkoły Podstawowej w Krostoszowicach.

Następnie zaproszeni goście - wśród nich m.in. szefowa rybnickiej delegatury Kuratorium w Katowicach Izolda Bonarek, prezes NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty w Wodzisławiu Arkadiusz Gajda i dyrektor biura senatora RP Henryka Siedlaczka Katarzyna Gołębiowska - obejrzeli przygotowane z dużą starannością  występy przedszkolaków. A te były oczywiście wesołe i kolorowe. Na koniec zaś nie mogło zabraknąć okazałego tortu.

Koszt budowy tego obiektu wyniósł 5 648 243 zł. Gmina na realizację inwestycji pozyskała 3 655 000 zł w ramach Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. 

Autor: Urząd Gimny Godów, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport13 czerwca 202511:05

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Przed nami finisz sezonu 2024/2025 w lokalnych ligach. Jedni już mogą cieszyć się z awansu bądź utrzymania, inni jeszcze walczą o pozostanie na obecnym szczeblu rozgrywek lub zmuszeni są do pogodzenia się ze spadkiem. Sprawdź, z kim zagra drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Kultura i Edukacja13 czerwca 202513:54

Otwarte zajęcia pokazowe ZPiT Vladislavia

Otwarte zajęcia pokazowe ZPiT Vladislavia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
WCK, fot. Agnieszka Trzeciok
Aktualności13 czerwca 202514:26

Za nami pierwsze warsztaty w ramach MPA

Za nami pierwsze warsztaty w ramach MPA - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. UM Wodzisław Ślaski
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.