Renesansowa muzyka Jana Branta zabrzmi w Wodzisławiu Śląskim

W 2025 roku, w jubileuszowym roku 1000-lecia Królestwa Polskiego, zapraszamy na koncert poświęcony Janowi Brantowi, wybitnemu polskiemu kompozytorowi przełomu XVI/XVII wieku. Po ponad 300 latach jego muzyka wraca do Polski, zagrabiona przez Szwedów podczas potopu. Koncert w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się w ramach prestiżowego Festiwalu Fide et Amore 24 października o godz. 19:00 w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (ul. Kościelna 1). Wstęp wolny.
Koncert oparty jest na wydanym w 2024 roku albumie Jan Brant Opera Omnia (Agnieszka Budzińska-Bennett, Exploratori Ensemble, Paweł Pawłowicz), nominowanym do prestiżowej nagrody International Classical Music Awards ICMA 2025.
Artyści wykonają kompozycje Branta na instrumentach z epoki oraz instrumentarium opisanym w inwentarzu zakonu Jezuitów, którego członkiem był kompozytor. W programie znajdą się m.in. unikatowa polifonia wokalna, sztuka dyminucji oraz historyczne użycie organów w kompozycji wokalnej - po raz pierwszy w Polsce w utworze Christus natus est nobis.
Więcej informacji TUTAJ.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany