Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja18 lipca 201311:13

Zaproszenie na wystawę

Zaproszenie na wystawę - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Radlin:

Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie zaprasza na wystawę “Grupy 5”. Pod tą nazwą kryją się twórcze osoby, które połączyła wspólna pasja oraz miejsce i kierunek studiowania.

Agata Bajorek, Adam Kała, Kornelia Popek i Wiesława Sobczak-Skaba to pracujący zawodowo studenci PWSZ w Raciborzu o indywidualnym toku studiów. Wzajemna pomoc i wsparcie pozwala im realizować ciekawe tematy i uzyskiwać lepsze efekty czego wynikiem jest prezentowana ekspozycja.
Wystawa zawiera indywidualne cykle fotograficzne /autoportret, portret, impresje fotograficzne, pejzaż/, malarstwo /martwa natura, mandala, detale architektoniczne z Rud Raciborskich/ oraz grafiki /linoryt, suchoryt/

Agata Bajorek
mieszka w Leszczynach, absolwentka Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej - Instytut Turystyki Krajów Biblijnych w Tychach, obecnie studiuje w PWSZ w Raciborzu - Edukację Artystyczną w Zakresie Sztuk Plastycznych na specjalności Techniki malarskie i projektowanie witrażu. Preferowane techniki: fotografia, malarstwo, grafika.

Adam Kała
Rocznik 1972. Jako zodiakalna waga, kocha szeroko pojętą sztukę. Obecnie studiuje w PWSZ w Raciborzu techniki malarskie i projektowanie witrażu. Zajmuje się również fotografią i grafiką warsztatową.

Kornelia Popek
od 2006 roku w Rybniku prowadzi  autorską Pracownię Jogi i Działań Twórczych. Nauczyciel jogi (od 1995) i masażysta dźwiękiem. Prowadzi zajęcia jogi w stałych grupach i popularyzuje tę „sztukę życia” poprzez warsztaty wyjazdowe. Współpracuje z wrocławską. Akademią Życia na wakacyjnych warsztatach rozwojowych. Jogę praktykuje od 1992 roku. Jest instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością ćwiczenia psychofizyczne (2003) oraz nauczycielem jogi w tradycji Sivanandy (kurs 2007). Plastyczne zainteresowania to między innymi vedic art a także malarstwo na jedwabiu, a zwłaszcza mandala. "MANDALA" to tytuł indywidualnej wystawy w Akademii Zdrowia w Rybniku w 2003. Ostatnia wystawa malarstwa miała miejsce w maju 2011 w gliwickiej galerii BRAMA .

Ukończyła Państwowe Ognisko Plastyczne w Rydułtowach oraz sztuki mantyczne we wrocławskim Studium Edukacji Ekologicznej a obecnie jest studentką wydziału edukacji artystycznej w zakresie szuk plastycznych w raciborskiej PWSZ. Przez kilka lat pracowała w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku jako instruktor pracowni tkaniny artystycznej.

W Pracowni prowadzi warsztaty malowania mandali i malarstwa intuicyjnego, kursy gotowania (współautorka książki kulinarnej „Kuchnie malowane sercem”) oraz organizuje cykliczne warsztaty i kursy, na które zaprasza specjalistów; np. kursy masażu dźwiękiem prowadzi Wojtek Skabek, warsztaty ustawień systemowych - dr Jacek Borowicz  a  spotkania z Akademią Jungowską i filozofią Jogi - dr Mirosław Piróg.

Wiesława Sobczak-Skaba
mieszkanka Radlina. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej. Obecnie studiuje w PWSZ w Raciborzu Edukację Artystyczną w Zakresie Sztuk Plastycznych / specjalność-Techniki malarskie i projektowanie witrażu/. Pracuje w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie jako instruktor plastyki.
Zajmuje się grafiką, malarstwem, fotografią, scenografią i projektowaniem kostiumów scenicznych. Jest organizatorem kursów i szkoleń z zakresu rękodzieła artystycznego, które propaguje w środowisku.


Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności27 czerwca 202512:00

Rydułtowy. Najlepsi z najlepszych nagrodzeni [FOTO]

Rydułtowy. Najlepsi z najlepszych nagrodzeni [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

Gala „Najlepsi z najlepszych”, która na stałe wpisała się w kalendarz miejskich wydarzeń w Rydułtowach, ponownie zgromadziła uczniów, rodziców, nauczycieli i przedstawicieli szkół, by uhonorować osiągnięcia edukacyjne roku szkolnego 2024/2025.

UM Rydułtowy
Reklama
Aktualności27 czerwca 202523:26

O ochronie zabytków w wodzisławskim Muzeum

O ochronie zabytków w wodzisławskim Muzeum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Latający Obiektyw
Aktualności27 czerwca 202511:55

Kurtyny wodne na wodzisławskim rynku i Trzech Wzgórzach

Kurtyny wodne na wodzisławskim rynku i Trzech Wzgórzach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Biuro Komunikacji Społecznej
Reklama
Sport27 czerwca 202510:48

Rowerem bez uzależnień. Powitanie lata na dwóch kółkach w Pszowie

Rowerem bez uzależnień. Powitanie lata na dwóch kółkach w Pszowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe pexels.com/Roman Biernacki
Aktualności27 czerwca 202523:22

Apel wodociągów o racjonalne gospodarowanie wodą

Apel wodociągów o racjonalne gospodarowanie wodą - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Strony Partnerskie27 czerwca 202501:54

Dlaczego warto wybrać zlew wolnostojący?

Dlaczego warto wybrać zlew wolnostojący? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnerski
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.