W II LO w Wodzisławiu Śl. powstała klasa dziennikarska

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śl., w skład którego wchodzi II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im.ks. prof. Tischnera oraz Liceum Plastyczne, zawarł umowę z wydawcą m.in."Dziennika Zachodniego", dzięki której w szkole funkcjonować będzie klasa medialna.
W ramach współpracy wydawnictwo Polskapresse zobowiązało się do organizacji warsztatów dziennikarskich dla uczniów liceum, pomocy w organizacji zajęć pozalekcyjnych dla klas medialnych czy organizacji konkursów na najlepszy materiał prasowy. Dodatkowo młodzież z wodzisławskiego liceum będzie miała możliwość odwiedzenia redakcji "Dziennika Zachodniego", a także drukarni wydawnictwa. Młodzi dziennikarze zostaną też dopuszczeni do korzystania z
serwisów internetowych firmy, np. dzięki systemowi Junior Media, a przygotowane przez nich materiały będą miały szansę ukazać się w serwisach.
Umowa, którą podpisała dyrektor szkoły Anna Białek oraz kierownik oddziału gazety w Rybniku Jacek Bombor, została zawarta w związku z organizacją klasy
dziennikarskiej w roku szkolnym 2013/14, ale obie strony liczą na współpracę także w kolejnych latach.
- Bardzo się cieszę, że udało się nam nawiązać współpracę z tak renomowaną marką. Dzięki tej umowie młodzież będzie mogła rozwijać swoje talenty i zainteresowania dziennikarskie pod okiem profesjonalistów. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie kontynuowana również w kolejnych latach - deklarowała Anna Białek po podpisaniu porozumienia.
Starostwo Powiatowe Wodzisław Śląski
fot.Starostwo Powiatowe Wodzisław Śląski







![Obchody Święta Niepodległości w Wodzisławiu Śląskim [FOTO i WIDEO] Obchody Święta Niepodległości w Wodzisławiu Śląskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763025192581251159-1234903692007062-4542500085760762581-n-.jpg)


![Miejskie obchody Święta Niepodległości w Rydułtowach [FOTO] Miejskie obchody Święta Niepodległości w Rydułtowach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763031407dsc01314-.jpeg)






![Rydułtowskie stowarzyszenia na Festiwalu Stowarzyszeń w Orlovej [FOTO] Rydułtowskie stowarzyszenia na Festiwalu Stowarzyszeń w Orlovej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763027184image00002-.jpeg)
![Rydułtowy: Wydarzenie dla Niepodległej. Wspólne świętowanie w biało-czerwonych barwach [FOTO] Rydułtowy: Wydarzenie dla Niepodległej. Wspólne świętowanie w biało-czerwonych barwach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763029366dsc01268-.jpeg)











Komentarze (0)
Dodaj komentarz